Reklam
Reklam

"Telafide Ben de Varım" Etkinlikleri Gökyüzü Gözlem Şenliği ile Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında Karaman İl Müdürlüğü organizasyonu ile ilkokul, ortaokul ve özel eğitim öğrencileri teleskopla gökyüzünün uçsuz bucaksız deryasını seyredecekler.

"Telafide Ben de Varım" Etkinlikleri Gökyüzü Gözlem Şenliği ile Devam Ediyor
12 Temmuz 2021 - 12:05
Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı Karaman’da devam ediyor.
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Telafi Etkinlikleri kapsamında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile ilkokul, ortaokul ve özel eğitim öğrencileriiçin Gökyüzü Gözlem Şenliği başlatılıyor. Gökyüzünü merak eden öğrenciler için hazırlanan program ile öğrenciler ve veliler hafta boyunca Ay ve diğer gök cisimlerini teleskopla gözlemleyecekler.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, "Telafide Ben de Varım" diyerek yaz aylarında öğrencilerin farklı etkinliklerle okullarda olduklarını ifade etti. Mehmet Çalışkan, “2020-2021 eğitim öğretim yılı telafi eğitimi kapsamında ilimizde temmuz ve ağustos aylarında devam edecekbirçok alanlarda farklı etkinlikler planlandı. Bu etkinliklerden biri de okullarımızda bu hafta başlayacak gökyüzü gözlem şenliği. Etkinliklerde okullarımızda teleskopla gökyüzü gözleminin yanı sıra, roket yarışmaları düzenlenecek. Öğrencilerimiz bu etkinlikler sonrasında gökyüzüne bundan sonra daha farklı bir gözle bakacaklar. Düzenlenen programlarda öğrenciler ve velilerimiz ile Ay, Mars, Venüs, Jüpiter ve Satürn gezegenlerini gözlemleyeceğiz. Ayrıca gökyüzünde yön bulma eğitimi verilecek ve takım yıldızlarını tanıtacağız. Programlarımıza öğrencilerimizin yanı sıra tüm velilerimiz de davetlidir.” dedi.

Gökyüzü Gözlem Şenliği Etkinlik Takvimi
EtkinlikTarihiEtkinliğinYapılacağıOkul
13 TemmuzSalıKaramanÖzelEğitimMeslekLisesi
14 TemmuzÇarşambaTOKİ Ortaokulu
15 TemmuzPerşembeMevlanaOrtaokulu
16 TemmuzCumaAnafartalarOrtaokulu
16 AğustosPazartesiMehmet Çavaş Ilkokulu
17 AğustosSalıŞehit Muhammed Ali Mevlüt DündarOrtaokulu

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum