Reklam
Reklam

ÜNVER: "SÜLEYMANHACI VE ÇEVRE KÖYLERİMİZ SUSUZLUĞA ÇARE BEKLİYOR"

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de konuşma yaparak Mavi Tünel ve Karaman'ın Süleymanhacı köyü toprak reformu konularını gündeme getirdi. Köylülerin ve çiftçilerin çözüm beklediğini belirtti.

ÜNVER: "SÜLEYMANHACI VE ÇEVRE KÖYLERİMİZ SUSUZLUĞA ÇARE BEKLİYOR"
07 Ekim 2021 - 18:12

ÇİFTÇİMİZ ÇARESİZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Karaman ve Konya Ovası'nın suya hasretliğinin bu yıl da devam ettiğini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Mavi Tünel projesine değindi. Mavi Tünel'in ovaya bölge dışından su sağlayarak bir nebze olsun susuzluğa çare olacağının söylendiğini hatırlatan Ünver, "2011 yılından beri her yıl 'Bu yıl tamamlanacak.' denilmesine rağmen; hâlen su verilebilmiş değilken, yeni ekim sezonu geldi çattı; çiftçimiz çaresiz." diye konuştu.

MAVİ TÜNEL'DEN SU VAAT EDİLDİ

Konuşmasının devamında, yaptığı köy ziyaretlerinde kendisine iletilen bir soruna da değinen CHP Karaman Milletvekili Ünver, Karaman'ın Süleymanhacı köyünde toprak reformu kapsamında topraksız 128 kişiye bedeli mukabilinde dağıtılmak üzere 3 bin dönüm arazinin yer tespiti yapıldığını ve bu arazilerin Mavi Tünel'den su alacağının vaat edildiğini hatırlatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Projenin bitirilememesi nedeniyle sulu diye alınan arazilerdeki hak sahipleri mağdur olmuşlardır. Bu arazilerde kıraç şartlarda tarım yapma imkânı da yoktur. Başta hak sahibi Süleymanhacı köylülerimiz olmak üzere bölgedeki tüm çiftçilerimiz Tarım Bakanlığı ve DSİ'den susuzluğa çare bulmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedirler."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum