Ege'nin genç girişimcileri Uşak'ta buluştu

Uşak Ticaret ve Sanayi Odasında ’’Hayalden Gerçeğe İş Dünyasında Zirveye’’ panelinin ikincisi düzenlendi.UTSO Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele Uşak Valisi Ahmet Okur, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir, iş adamları,...

Ege'nin genç girişimcileri Uşak'ta buluştu
22 Mart 2017 - 22:19

Uşak Ticaret ve Sanayi Odasında ’’Hayalden Gerçeğe İş Dünyasında Zirveye’’ panelinin ikincisi düzenlendi.

UTSO Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele Uşak Valisi Ahmet Okur, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir, iş adamları, akademisyenler ve öğrenci toplulukları katıldı.

Panelin açılış konuşmasını TOBB Uşak Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Alperen Cinci gerçekleştirdi. Cinci, konuşmasında; ’’Şunu açık yüreklilikle belirtmek isterim ki bugün aramızda bulunan girişimciliğin sancaktarlarına yürekten teşekkür eder ve takdirlerimi sunarım. Bu sabah ülkemizde 3,5 milyon insan güne işsiz başladı. Bizim işimiz girişimcilik. Biz olaya bardağın dolu tarafından bakıyoruz. Girişimci arkadaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak için buradayız. Bugüne kadar 120 faaliyette bulunarak 1000’in üzerinde insana belge verdik. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol sonucunda liseli öğrenciler kendi şirketlerini kurdular ve yönetiyorlar. Eğer sizin de iyi bir fikriniz varsa gelin beraber yürüyelim. Tobb Genç Girişimciler Üst Kurul Üyelerimize, İzmir, Manisa, Aydın, Afyon, Denizli ve Muğla Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarımıza, salonda yerini almış, ülke ekonomisi için emek sarf eden herkese teşekkür ederim. İnanıyorum ki, Genç Girişimcilerin vizyonu ve Odamızı özverisi ile Türkiye ve Uşak için günümüzden çok daha büyük, sağlam temelli ve üretken bir ekonomi inşa edeceğiz. Bu uğurda siz 3. Kuşak Genç iş adamlarına düşen sorumluğun farkında olduğunuzu biliyorum. Türkiye ekonomisinin gücüne güç katacağınıza dair sizlere olan güvenimiz tam ve sonsuzdur.’’ ifadelerini kullandı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir ise; ’’Ev sahipliği yaptığımız panelin ana teması ’Girişimcilik’. Her girişim önce bir hayalin ürünüdür. Hayallerinizin peşinden gitmekten korkmayın. Türkiye’nin geleceğini siz genç girişimci arkadaşlarımız belirleyecek. Ayrıca girişimcilik bizim mayamızda var. Gündemi takip edin, özverili olun, önce hayal edin, hedeflerinizi belirleyin ve çok çalışın kaybetmekten asla korkmayın’’ şeklinde konuştu.

Son olarak konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye gelen Uşak Valisi Ahmet Okur; ’’Öncelikle tebrik etmek istiyorum. Çünkü bu kadar heyecanlı ve özverili bir kalabalığı bir araya getirmek oldukça zor’’ dedi. Okur, ayrıca tüm girişimcilere ve adaylarına geniş açıdan bakmalarını ifade ederken, ’’yalnızca devlet kademelerine bağlı kalmayarak iyi fikirlerle içlerindeki cevherleri ortaya çıkarmalarını tavsiye ediyorum’’ ifadesini kullandı.

Panele konuk olarak; Habitat İçin Gençlik Derneği Onursal Başkanı Sezai Hazır, ALSE Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılıç, KAM Ankara Beton Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Berkan Baykam katıldı. Girişimcilik adına önemli tespitlerin yapıldığı ve deneyimlerin aktarıldığı panel, öğrencilerin katılımcılara twitter üzerinden yönelttiği sorularla sona erdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum