Reklam
Reklam

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN İDRİS AKBIYIK İLİMİZDEKİ JEOTERMAL KAYNAKLARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, İlimizdeki jeotermal kaynakların değerlendirilmesi amacıyla Sarıtaş Köyü yakınlarındaki sıcak su kaynağının bulunduğu alanda incelemelerde bulundu.

 VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN İDRİS AKBIYIK İLİMİZDEKİ JEOTERMAL KAYNAKLARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
15 Temmuz 2020 - 16:32

Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Duruk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile birlikte İlimiz merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede bulunan Van sınırındaki Sarıtaş Köyü yakınlarında çıkan sıcak su kaynağı ile ilgili incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Hakkâri-Van sınırındaki Sarıtaş köyü civarındaki sıcak su kaynağı ile ilgili yapılacak sondaj çalışmasıyla ilgili incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Valimiz Sayın Akbıyık, "İl Özel İdaresi olarak jeofizik çalışmaları yaptık ve burada sıcak su olduğuna kanaat getirdik. Buradaki sıcak suyun şifalı olduğu değerlendiriliyor. Daha sonra Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü Genel Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerde bulunduk. İl Özel İdaresi olarak burada sıcak su sondajı yapmaya karar verdik. Bununla ilgili bir takım projelerimizde var. Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü gelecek ay burada çalışmalara başlayacak ve hızlı bir şekilde burada sıcak suyu çıkaracağız. Burada bir termal otel,  fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi projemiz var. Yine burada vatandaşlarımızın istifadesine sunabileceğimiz seralar yapacağız. Hakkâri ve bölgenin hem turizm hem de ekonomisine ciddi katkı yapacağını bekliyoruz." Şeklinde konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum