Reklam
Reklam

Vali Demirtaş, OSB'yi ziyaret etti

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Vali Demirtaş, OSB'yi ziyaret etti
25 Temmuz 2020 - 10:42

Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Vali Demirtaş’ı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yardımcıları Şükrü Karaboğa,  Salim İlhan ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Demirtaş, ilimizde yapılan yatırımlar ve planlanan projeler ile ilgili olarak yatırımcılardan bilgi alarak sorun ve taleplerini dinledi.

Mardin OSB’de devam eden yatırımlar, sanayi ve sanayicinin durumu ile salgında OSB’de yaşanan problemlerin konuşulduğu ziyarette ayrıca, OSB’nin genel sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen başarılı ekonomik politikalarla ülkemizin salgınla mücadelede örnek olabilecek bir ülke olduğunu belirten Demirtaş, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde ekonomik alanda yürütülen başarılı politikalarla ülkemiz salgından en az etkilenen ülkelerden bir tanesi oldu. İşverenlerimize sağlanan ekonomik kolaylıklarla pandemi süreci başarılı bir şekilde yürütülüyor. Mardin’de un başta olmak üzere birçok sektörün ihracatında önemli konuma sahip. Burada da bölgenin ticaret kapısı olarak bilinen Habur Sınır kapısında salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yaşanan kısa süreli duraksamalara rağmen yatırımcılarımızın ihracatın devamlılığını sağlamak adına farklı çözümlerle üretimlerini sürdürdüler. Bizlerde bu salgının zararlarını en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte üreten ve emek harcayan yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaret Vali Demirtaş’ın Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün hizmet binasını gezerek yetkililerden bilgi almasının ardından son buldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum