Reklam
Reklam

Vali Işık Devlet Korumasında Bulunan Çocuklarımız Arasında YKS'de En Yüksek Puanı Alan Başarılı Öğrenciyi Kabul Etti

Vali Mehmet Alpaslan Işık Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Türkiye genelinde devlet korumasında bulunan çocuklarımız arasında en yüksek puanı alan Mustafa Kömür’ ü kabul etti.

Vali Işık Devlet Korumasında Bulunan Çocuklarımız Arasında YKS'de En Yüksek Puanı Alan Başarılı Öğrenciyi Kabul Etti
12 Ağustos 2020 - 15:15
12 Ağustos 2020 Çarşamba günü Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde kalmakta olan başarılı öğrenci Mustafa Kömür, kendisini kabul eden Vali Mehmet Alpaslan Işık’a teşekkür etti. Ziyaret esnasında başarısından söz eden Kömür, YKS’ye bir yıl önceden hazırlanmaya başladığını, hiç ara vermeden çalıştığını, kendisini belli bir süre ile kısıtlamadan kalmış olduğu ev ortamında çalışma düzeni oluşturduğunu ve azmi sayesinde başarıya ulaştığını ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün’ün eşlik ettiği ziyarette bir süre sohbet ettiği başarılı öğrenciyi tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Vali Işık, Devlet korumasında kalan tüm arkadaşlarına iyi bir örnek olduğu için başarılı öğrenciye ayrıca teşekkür ederek, saat hediye etti.
2020 YKS sınavında ilk 10 bine girerek 431 puanla 3.376’ncı olan Mustafa Kömür Türkiye genelinde Devlet korumasında bulunan çocuklarımız arasında ise en yüksek puanı almıştır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk 30.07.2020 tarihinde YKS sınavında başarı sağlayan Türkiye genelindeki 13 öğrenciyle internet üzerinden canlı görüşme gerçekleştirmiş ve çocuğumuz Mustafa Kömür ile bir süre sohbet ettikten sonra tebrik ederek başarılarının devamını dilemiştir. Sayın Bakanımız tarafından hediye edilen dizüstü bilgisayar İl Müdürümüz Servet Türegün tarafından gencimiz Mustafa Kömür’e teslim edilmiştir.
Ömer Dinçer İHL öğrencisi olan ve son sınıfı 96.30 not ortalamasıyla tamamlayan Mustafa Kömür, ilahiyat okumayı düşündüğünü okul tercihi konusunda araştırma yaptığını, Marmara veya İstanbul İlahiyat Fakültelerini düşünebileceğini belirtmiştir.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı çocuk evi ve çocuk evleri sitesinde kalmakta olan çocuklara yönelik Umre Ödüllü Değerler Eğitimi Yarışmasında erkeklerde Mustafa Kömür Karaman İl birincisi olarak Nisan ayı ara tatilinde Umreye gitmeye hak kazanmıştır. Ancak Umre ödülü, Pandemi nedeniyle süresi belirsiz olarak ertelenmiştir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum