Reklam
Reklam

VALİMİZ/BELEDİYE BAŞKAN V. İDRİS SAYIN AKBIYIK, ZAP VADİSİ REKREASYON ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Hakkâri Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri Projesi kapsamında Hakkârili vatandaşlarımızın boş zamanlarında vakit geçirecekleri, spor yapabilecekleri ve etrafı seyredebilecekleri tesis çalışmalarını yerinde inceledi.

 VALİMİZ/BELEDİYE BAŞKAN V. İDRİS SAYIN AKBIYIK, ZAP VADİSİ REKREASYON ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ
15 Temmuz 2020 - 16:25 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 16:38

Valimiz Sayın Akbıyık, proje kapsamında Hakkâri-Çukurca karayolunda bulunan Zap Vadisi kenarında 30 bin metrekare alan üzerinde vatandaşların eğlenip vakit geçirebileceği dinlenme yerleri, çocuk parkları, spor alanları, seyir tepesi, restaurant ve kafelerin yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri/Vali Yardımcısı Mustafa Duruk ve ilgililerden bilgi aldı.

Valimiz Sayın İdris Akbıyık, Hakkâri-Çukurca karayolunda bulunan Zap Vadisi kenarında yapılmakta olan Zap Vadisi Rekreasyon Alanı ve Sosyal Tesisleri Projesini yerinde incelediklerini söyledi. Tesisin bitirilmesiyle birlikte yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alanda bahçesiyle, spor alanlarıyla, eğlence yerleri, çocuk parkları ve seyir tepesiyle Hakkârilinin nefes alacağı bir yer olacağını ifade eden Valimiz Sayın Akbıyık, şunları kaydetti:

"Yine Zap Vadisi üzerinde köprü ve teraslar yapılacak. Ayrıca vadinin iki tarafında da restaurant ve kafe olacak. Hakkârili vatandaşlarımızın boş zamanlarında nefes alacakları, vakit geçirecekleri, spor yapabilecekleri, etrafı seyredebilecekleri güzel bir tesis olacak. Hakkâri için  önemli ve güzel bir projedir. İnşallah Hakkâri’mize hayırlı olur."

İncelemelerde Karayolları Van 11. Bölge Müdürü Hasan Ali Arslan da hazır bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum