Reklam
Reklam

VALİMİZ/BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN İDRİS AKBIYIK HEYELAN BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Hakkâri Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Hakkâri-Yüksekova kara yolunun 25. kilometresinde meydana gelen heyelan ile ilgili bölgede incelemelerde bulundu.

VALİMİZ/BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN İDRİS AKBIYIK HEYELAN BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
15 Temmuz 2020 - 16:16

Valimiz Sayın Akbıyık, sağanak yağışın neden olduğu heyelan sonucu ulaşıma kapanan kara yolunda yürütülen yol açma çalışmasını yerinde inceleyerek Yüksekova Kaymakamı/Belediye Başkan V. Osman Doğramacı ve ilgililerden bilgi aldı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, geçen hafta Yüksekova, Hakkâri-Van karayolunun 25. kilometresinde heyelan meydana geldiğini ve yola büyük kaya kütleleri düştüğünü söyledi. Heyelan nedeniyle Yüksekova, Hakkâri-Van karayolunun bağlantısının kesildiğini ifade eden Valimiz Sayın Akbıyık, "Vatandaşlarımız ara tahliye yolları kullanıyor. Karayolları ve diğer ekiplerimiz trafiğe yeni bir geçiş vermek üzere burada canla başla çalışıyorlar. İnşallah hem heyelanın meydana geldiği karayolu biran önce açılır hem de trafik geçişinin verileceği yeni alternatif yol çalışmaları kısa sürede tamamlanır ve vatandaşlarımız daha rahat Hakkâri il merkezine ve Van’a ulaşır. Karayolunun yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.

İncelemeler sırasında Valimiz Sayın İdris Akbıyık’a, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da eşlik etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum