ABİDİN ÇAĞLAYAN'DAN KADİR GECESİ MESAJI

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan,  Kadir Gecesi  nedeniyle yaptığı basın açıklamasında;

ABİDİN ÇAĞLAYAN'DAN KADİR GECESİ MESAJI
31 Mayıs 2019 - 15:09

 "Kadir Gecesi tüm müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, yaratana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin, duaların kabul edildiği mübarek bir gecedir."

Bilindiği gibi 31 Mayıs Cuma gününü 1 Haziran Cumartesi gününe bağlayan gece mübarek Kadir Gecesidir. Kadir Gecesi tüm ömürlük günahların kefareti, kurtuluşumuzun vesilesi mübarek bir gecedir. Kadir Gecesinin bir çok faziletleri vardır, İslam'ın ilk emri 'oku-ikra' diye başlayan ilk ayet Kadir Gecesinde nazil olmuştur. O gece bir selamdır, huzurdur. Peygamber efendimiz bunun için müminleri geceyi ihya etmeye teşvik ederek; 'Kim Kadir Gecesini imanlı bir gönülle sevabını yalnız Allah'tan umarak değerlendirir ve ihya ederse geçmiş günahları af ve mağfiret olunur" buyurmuştur.

Kadir Gecesinin önemine değinen Çağlayan, "Mükafatların sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, kendimize dönerek yaşadıklarımızı muhasebe etme gecesidir. Aramızdaki sevgi, dayanışma  ve barış ortamlarını daha da çoğaltarak hepimizi kucaklaması için bu yolda yeni adımlar atma zamanıdır. Çünkü bu gece tüm müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, yaratana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin duaların kabul edildiği müstesna bir gecedir. Bu vesile ile Tüm Karamanlı hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik ediyor, hakkımızda maddi ve manevi her türlü hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum