kent otel
29 Temmuz 2017 Cumartesi 10:34
Biyolojik zenginliğin korunması için çalıştay düzenlendi

Düzenlenen Çalıştay’a Vali Fahri Meral, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman, proje ekibinde yer alan ve alanında uzmanlaşmış farklı üniversitelerden panelistler ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Haber sitemizin edindiği bilgiye göre, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Çalıştay’da 8. Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman’ın açılış konuşmasının ardından ilimizdeki biyolojik çeşitliliğin anlatıldığı tanıtım filmi izlendi.

Tanıtım filminin ardından Selçuk Üniversitesinden Prof. Dr. Kuddisi Ertuğrul, katılımcılara Karaman’daki biyolojik çeşitliliğin envanterine dair açıklamalarda bulunurken program daha sonra panele katılan uzmanların kendi alanlarıyla ilgili sürdürülen çalışmalar hakkında detaylı olarak bilgiler vermesiyle devam etti.

İlimizde 2015 yılında başlayan envanter çalışmalarının sonucunda ilimizde bulunan bitkiler, memeli hayvanlar, kuşlar, balıklar, sürüngen ve çiftyaşar hayvanlarının literatür ve arazi çalışmalarının tamamlanarak ilimizin biyolojik çeşitliliğinin kayıt altına alındığı belirtildi.

Yapılan arazi çalışmaları sonucunda elde edilen verilen Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce oluşturulan Nuh’un Gemisi adı verilen veri tabanına işleneceği, bölgesel ve konumsal bazda kayıt altına alınacağı belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
Karamançalıştay
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol