Reklam
Reklam

HEM ALIŞVERİŞ YAPTI HEM ESNAFIN SIKINTILARINI DİNLEDİ

Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver halk tarafıdan Çumartesi Pazarı olarak bilinen Hamidiye Mahallesine kurulan semt pazarına ziyarette bulundu.

HEM ALIŞVERİŞ YAPTI HEM ESNAFIN SIKINTILARINI DİNLEDİ
16 Mayıs 2020 - 23:16

Hem alışveriş yaparken hemde Pazar esnafının sıkıntılarını yerinde dinledi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise şu ifadeler yer verdi;
“KORONAVİRÜS PAZARCIYI DA VATANDAŞI DA VURDU
Bugün Karaman'da yeni koronavirüs pandemisi nedeniyle kontrollü bir şekilde hizmet veren Cumartesi pazarında bir yandan pazarcı esnafımızın dertlerini dinlerken bir yandan da haftalık sebze meyve alışverişimizi yaptık.
Pazar esnafımızı hem koronavirüs hem de ekonomik kriz vurmuş; vuruyor. Esnaflarımız, cıvıl cıvıl görmeye alıştığımız pazarın tenhalığından yakınırken "hem koronayla hem de krizle mücadele ediyoruz" diyorlar.
Ülkede bir süredir yaşanan işsizlik ve ekonomik krizin üzerine bir de koronavirüs vurgunu yiyen vatandaş ise şu mübarek günlerde bırakın filesini doldurmayı, en temel gıda ihtiyaçlarını dahi karşılayacak durumda değil. Ama yazın geldiği belli; tezgâhlar meyvesiyle sebzesiyle rengarenk. “ dedi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum