Manavgat'ta İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ın Sülek ve Cenger mahallelerinin içme suyu hatlarını yenileniyor. Sülek ve Cenger’de susuz günler çok yakında sona erecek.

Manavgat'ta İçme Suyu Hatları Yenileniyor
11 Mart 2017 - 13:16

Haber sitaemizin edindiği bilgiye göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat’ta gerçekleştirdiği içme suyu yatırımlarıyla göz dolduruyor. Büyükşehir Yasası’yla birlikte kırsal bölgelerin hizmet açığını kapatmak için seferberlik ilan eden ASAT, Manavgat’ın Sülek ve Çenger mahallelerinde kesintisiz içme suyu temini için düğmeye bastı. 1 milyon 325 bin lira bedelli proje ile iki mahallenin su sorunu kökünden çözülüyor.
1 MİLYON 325 BİN LİRALIK PROJE
Bugüne kadar şebeke hattı olmayan Sülek’te 4 bin metre uzunluğunda 110’luk boru döşenerek yeni bir şebeke hattı oluşturuldu. Şebekeye su ikmali ise mevcut sondajdan temin edilecek. Böylelikle Sülek’te susuz günler sona erecek. ASAT, Çenger Mahallesi’nde de yetersiz kalan şebekeyi de güçlendiriyor. Çalışmalarında Çenger’in fiziki durumuna göre çeşitli ebatlarda malzeme kullanılıyor. Proje bittiğinde Çenger’de su kesintileri tarih olacak. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum