kent otel
28 Şubat 2017 Salı 00:56
Unutulan eşyalar açık artırmayla satıldı

 Belediye otobüsleri, ANKARAY ve metrolarda unutulan, ancak 1 yıldır sahiplenilmeyen eşyalar , EGO Genel müdürlüğü tarafından açık artırma yoluyla satışa sunuldu. Satıştan, 3 bin TL'lik gelir elde edildi.
 Haber sitemizin edindiği bilgiye göre Kayıp Eşya Servisi’nde muhafaza altına alınan ve 1 yıllık bekleme süresini dolduran eşyaların ihale yoluyla satışı, EGO Genel Müdürlüğü’nün yemekhanesinde gerçekleştirildi.
EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ile Satın Alma Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen açık artırmaya, diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgi yoğun oldu.
 Unutulan eşyaların ihalelerinin sıkı takipçisi olan ikinci el eşya satıcıları başta olmak üzere; ihtiyaç sahiplerine elbise yardımında bulunmak istediğini belirten hayırseverler ile çocuklarına hediye almak isteyen ailelerin de olduğu farklı kesimlerden çok sayıda vatandaş katıldı.
Bu yılki açık arttırmada giyim eşyaları, cep telefonu, bisiklet dahil olmak üzere fotoğraf makinesinden müzik aletine, Tv’den saat ve gözlüğe kadar birçok ürün, yeni sahiplerini buldu.
Son derece çekişmeli ve heyecanlı bir ortamda gerçekleşen açık artırmadan bu yıl 3 bin 161 TL gelir elde edildi. Tutar, EGO Genel Müdürlüğü’ne gelir olarak kaydedildi.

-1 YIL SÜREYLE SAHİPLERİNİ BEKLEDİ
EGO otobüsleri, metro ve ANKARAY’da yolcular tarafından unutulduktan sonra görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan üzerinde bilgi bulunanlar, sahiplerine ulaştırılıyor.
Sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi, her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü’nün "www.ego.gov.tr" başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor. Kayıp eşyaların listesi ayrıca Polis Radyosu’ndan da anons ediliyor. Eşyaların sahiplerine 1 yıl içinde ulaşılamaması durumunda açık artırmayla satılıyor.

Anahtar Kelimeler:
AnkaraEgo
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol