kent otel
07 Mart 2017 Salı 16:40
Çelikcan: "Kadın ailenin, aileler de toplumun temelidir"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kadınların "8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü" kutladı.

Mahallelerden gelen kadınlarla yemekte bir araya gelen Başkan Çelikcan kadınların gününü kutladı, onlara çeşitli hediyeler sundu. Toplantıya Yüreğir Belediyesi Kadın Meclis Üyeleri Aslıhan Yavuz, Bihter Eşelioğlu ve Fatma Evcimik katıldılar. AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ve Yüreğir Kadın Kolları Başkanı Emine Yıldırım da katıldı.

Sebze satarak geçimini sağlayan Hediye Bozdoğan ve süt satarak geçimlerini sağlayan Funda Küçükerdoğan’ı herkesin örnek alması gerektiğini belirten Başkan Çelikcan, "Kadınlarımız toplumumuzun çok önemli unsurlarıdır" dedi.

Kadınların bir gün değil her zaman anılması gerektiğini söyleyen Çelikcan, "Toplumumuza yön veren, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren kadınlarımızdır. Kadınlarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizi garanti altına almış oluruz" diye konuştu.

Kadınların toplumları doğuran, aile birliğinin temel taşı ve hayatın en önemli varlığı olduğunu ifade eden Çelikcan, "Kadınlarımız ve annelerimiz insanlık var olduğu günden bu yana merhametin, şefkatin özverinin ve karşılıksız sevginin bitmez tükenmez kaynağı olmuşlardır. Hayatımızdaki en değerli, en önemli varlıklarımızdırlar. Toplumun en temel öğesi olan kadınlarımızın yaşadığı sorunları biliyor, bu yüzden sosyal projelerimizin tamamının merkezine kadınlarımızı koyuyoruz. Toplumu doğurduğu gibi eğiten ilk ve en önemli öğretmenlerimizde kadınlardır. O yüzden bir ülkede yapılacak en stratejik ve değerli yatırım o ülkenin kadınlarına yapılan yatırımdır. Çünkü bu gelecek nesillerin kaderine etki edecektir. Belediyemizin meslek edindirme, eğitim, spor ve dinlence eksenindeki her hizmetinde kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz Kadın ailenin, ailelerde toplumların temelidir" diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol