kent otel
20 Mart 2017 Pazartesi 10:58
Pamukkale Belediyesi sağlık kompleksi yükseliyor

Pamukkale Belediyesi’nin 18 milyon liralık sağlık yatırımı yükselmeye devam ediyor.

Pamukkale Belediyesi Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde inşaat hız kesmeden devam ediyor. 7 kat olarak planlanan dev sağlık yatırımının yer altında 2, yer üstünde de 2 katında kaba inşaat tamamlandı. İnşaat çalışmalarını yakından takip eden Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, inşaat alanındaki işçilere tatlı ikram ederek, çay içip sohbet etti.

“Kalıcı eserler bırakmaya çalışıyoruz”

Belediye olarak yaptıkları işlerde bölgenin geleceğine olumlu katkı sunacak kalıcı eserler bırakmayı hedeflediklerini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yeni kurulan ve 26 ilden daha büyük bir ilçe belediyesinin belediye başkanı olarak, Türkiye’de bir benzeri olmayan, Denizli ilimizin geneline hizmet verecek, dev bir yatırıma katkı vermekten dolayı gururlu ve mutluyum. Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin inşaatına göreve geldikten 30 ay sonra başlamıştık. İnşaatımızda bugün gelinen noktada yer altında 2, yer üstünde de 2 katımızın kaba inşaatını tamamladık. Bu eserimiz bittiğinde yürüme mesafesinde yaklaşık 350 bin vatandaşımıza, 365 gün hizmet alacak. Denizli Devlet Hastanesi’nin yüzde 25 ila yüzde 30 civarında yükünü hafifletecek dev bir yatırım olacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana günü kurtarma derdimiz olmadı ve bundan sonra da olmayacak. Biz eserlerimizle konuşacağız” dedi.

2018 başında tamamlanacak

Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin, şu anda yüzde 70-75 civarında kaba inşaatı bitmiş olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin yıl sonu veya 2018’in ilk aylarında bitirilerek hizmete açmayı planladıklarını belirtti. Başkan Gürlesin, Sağlık Kompleksi’nin inşaatını bizzat kendisinin yakından takip ettiğini ifade ederek, “Arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen, yapımını Pamukkale Belediyesinin olarak bizlerin üstlendiği ve toplamda 7 katlı olacak olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’mizi yılsonu veya 2018 yılının ilk aylarında hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

350 bin Denizlili hizmet alacak

Denizli’nin il geneline hizmet verecek olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk, Kadın doğum, KBB, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik Tedavi, Nefroloji poliklinikleri yer alacak. Günde 2 bin poliklinik yapılması öngörülen kompleksin bölgedeki 350 bin vatandaşa hizmet vermesi planlanıyor. Son teknolojiye uygun modern mimari yapıyla yapılacak olan binamızda sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler olacaktır. 20 farklı poliklinik hizmetinin yanı sıra tam donanımlı Patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve aynı zamanda Denizli Devlet Hastanesinde dahi olmayan fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, Sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunacak. Bina içinde ise, 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol