kent otel
15 Ağustos 2016 Pazartesi 19:06
Altın hesabı açmanın avantajları

Bilindiği gibi birçok kişi kazancını yatırıma dönüştürmek istemektedir. Herkes kendine uygun, mantığına yatan yatırım ve biriktirme şekillerine başvurmak istemektedir. Eskiden yatırım deyince akla genelde ev, araba, arsa almak gelirdi. Ya da kuyumcuya gidip altın almayı daha kârlı bulanlar olurdu.

Gelişen teknoloji artık bizlere yeni yatırım alanları sunmaktadır. Öyle ki bu yatırımları cep telefonumuzdan bile takip edebilmekteyiz. Bu yeni yatırım araçlarına baktığımızda eski yatırım araçlarının yeni yüzüyle de karşılaşmaktayız. Bunlardan biri de altındır.

 Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer yatırım ya da birikim yapmak istiyorsanız tercihinizi altından yana kullanabilirsiniz. Altın hesabı açmanın avantajları günümüzde birçok kişiyi bu alana yönlendirmektedir. Altın hesabı açmak için öncelikle bankaları araştırmanız gerekmektedir. Çünkü bazı bankalar işlem bedeli almakta bazıları ise almamaktadır. Bunu hesaba katarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Çalıştığınız banka da altın hesabı açmak için uygun olabilir. Gişeden normal hesap açtırır gibi altın hesabı açtırmanız gerekir. Daha sonra altın piyasasını takip ederek uygun zamanda gram altın almaya başlayabilirsiniz.

Bankalarda altın hesabı açıp gram altın almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan biri de kuyumcudan aldığınız işlenmiş altınlarda olduğu gibi satış sırasında değer düşmesiyle karşılaşmazsınız. O gün ve saatte altının değeri neyse elinize geçen para da odur. Ayrıca kuyumcudan aldığınız altınları saklama sıkıntısı çekebilirsiniz. Oysa bankalarda böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Hesabınız ve yatırımınız güvendedir.

 Altın hesabı açtırmanın başka bir avantajı da online işlem yapma özelliğidir. İnternet üzerinden online olarak bankanın uygulamasına girerek hesabınıza altın alabilir ya da satabilirsiniz.

Fakat vadesiz hesaplarda herhangi bir faiz almazsınız. Altının değerine göre işlem yapılır. Vadeli hesaplarda bankaların çeşitli şartları bulunmakta ve faiz uygulanmaktadır. Ancak hiç bu konulara girmeden vadesiz hesapla sadece altın piyasasına göre yatırım ya da birikim yapmanız da mümkündür.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 15.08.2016 19:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol