kent otel
11 Şubat 2017 Cumartesi 14:43
Öğretmenlere En Uygun , düşük faizli kredi veren bankalar

Belirlenen bir zaman zarfı sonunda kredi alınan bankaya geri ödemek şartıyla belirlenen faiz karşılığında bankadan aldığımız nakit tutardır. İnsanların bankalardan kredi alma sebeplerinden birçoğu tarımsal faaliyetler, inşaat sektörüne giriş, ticaret, yatırım veya kişisel ihtiyaçlar içinde bankalar kredi verebilmektedir. Öğretmenlere hangi bankalar kredi veriyor?

E karaman haber sitemizin edindiği bilgilere göre, Her bankanın faiz oranları farklıdır. Her banka alınan tutarın değişik kredi vadeleriyle verebilmektedir. Bu kredi vadelerini kredi alan kişide müşteri temsilcisi sayesinde seçilebilir. Türkiye’de kredi isteyen kişi eğer öğretmen, öğretim görevlisi gibi sabit kişiler ise bankalar müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır.

Hangi Banka Ne Veriyor?

Bankalar kredi başvurusu yapan müşterilerine kredi vermek için müşterisinde bankların belirlediği birçok kritere uyup uymadığına bakarlar. Kredi için başvuran kişi eğer kriterleri uyuyorsa başvurusu kabul edilir. Uymazsa sonuç olumsuz olur ve kredi alamaz. Ancak öğretmenlerin gelir seviyesi sabit olduğu için bankalar öğretmenlerden belirlediği kriterleri uygulamaz. Ya da kriterleri düşürebilir bankadan bankaya değişebilir.

Bu yüzden bankalar arasında öğretmenlere özel düşük faizli kredi sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu özellik öğretmenlere şu şekilde kolaylıklar sağlar; ihtiyacı olduğu krediyi sağlamak, alınan kredinin de faizin düşüklüğü gelirde tasarrufa sebep olur.

Bankaların çoğu öğretmenler için öğretmenler gününü önemseyerek kredilerde özel kampanyalar sunmaktadır. Bu şekilde her öğretmene uygun kredi kampanya imkanları sunulmaktadır. Öğretmenlere en uygun krediyi hangi banka veriyor genel olarak yaptığımız araştırmalara göre öğretmenlere yapılan bankaların düşük faizli kredi imkanı bankalar arasında karşılaştırılmaya alındı ve listesi şu şekildedir;

BANKA KREDİ FAİZ ORANI % KREDİ VADESİ

 AKBANK 0,99 12

 1,02 36

 HALKBANK 0,97 36

 0,99 60

 VAKIFBANK 0,99 60

 ODEA BANK 1,09 36

 TEB BANK 1,10 36

 GARANTİ BANKASI 1,04 36

 İNG BANK 1,8 36

E karaman haber sitesi olarak güncel konulara değinmeye devam ediyoruz. Öğretmenlere verilebilecek en uygun bankanın AKBANK olduğu görülmektedir fakat bu oranlar her yıl değişmektedir. En doğru kararın bankalara gidip size özel teklife göre karar vermektir.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 11.02.2017 19:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol