kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 16:37
Hollanda Ticaret Ataşesi Kelderhuis’ten GTO Başkanı Hıdıroğlu’na ziyaret

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Ataşesi Jeroen Kelderhuis ile Hollanda Büyükelçiliği Siyasi İlişkiler Uzmanı Elke Merks ve Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu’nu ziyaret ederek, Hollanda ve Gaziantep arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

Hollanda Ekonomi Ataşesinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren GTO Başkanı Hıdıroğlu, Hollanda ile Gaziantep arasındaki ticari ilişkilerin arttırılmasının önemine dikkat çekerek, Hollanda ile yalnızca ekonomik değil sosyal ve kültürel anlamda da köprüler kurmak istediklerini belirtti. Ziyarette ataşe Kelderhuis’a kent ekonomisi ve gelişimi hakkında bilgi veren GTO Başkanı Hıdıroğlu, Hollanda’nın tarım ve hayvancılıkta örnek bir ülke olduğunu, Hollandalı yatırımcıların Gaziantep’e doğrudan yatırım yapmasını istediklerini ifade ederek, “Gaziantep yatırımcı ve üretim kültürüne sahip bir kent. Hollanda ile benzeri yönlerimiz var. Hollandalı firmaların Gaziantep’e doğrudan yatırım yapmaları Gaziantep ile Hollanda arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine önemli ivme kazandıracaktır. Ortadoğu ülkelerine geçiş noktasında bulunan Gaziantep ile yapılacak olan işbirliği, aynı zamanda Hollandalı firmaların Ortadoğu ülkelerine olan ticaretini arttırmalarına da katkı sağlayacaktır. Hollanda’nın ülkemizdeki dört fahri konsolosluğundan birinin Gaziantep’te olması Hollanda’nın kentimize verdiği önemi ortaya koymaktadır. Hollanda ile yalnızca ekonomik değil, sosyal ve kültürel anlamda da köprüler kurmak istiyoruz” dedi.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Ataşesi Jeroen Kelderhuis, GTO Başkanı Hıdıroğlu’na yaptğı ziyarette Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ve diplomatik ilişkilerin çok eskilere dayandığını, Türkiye’de faaliyet gösteren 2 bin 500 Hollandalı firma bulunduğunu, Hollanda ile Gaziantep arasında ticari ilişkilerin gelişmesinde Gaziantep Ticaret Odasının büyük rolü olduğunu vurguladı. Kelderhuis, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için çaba gösterdiğini, iki ülke arasında birçok ortak noktanın bulunduğunu bunların en önemlisinin de ticari ilişkilerin olduğunu vurgulayarak, “Hollandalı şirketlerin Türkiye pazarına ilgisini arttırmak istiyoruz. Hollanda’yı Türkiye’nin daha da büyük bir iş ortağı olarak tanımlamak istiyoruz. Hollanda’daki yatırımcı şirketler, Türkiye ile çalışma konusunda istekliler. Türkiye-Hollanda arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek yeni yatırımcıları bölgeye getirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Ataşesi Jeroen Kelderhuis ile Hollanda Gaziantep fahri konsolosu Bora Tezel’in GTO’yu ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Koçak’ta hazır bulundu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol