kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 09:38
O kahraman işe alındı

Amasya’da iş başvurusuna giderken Yeşilırmak’a uçan otomobilin içinde boğulma tehlikesi yaşayan anne ve 7 aylık bebeğini kahramanca kurtaran Ufuk Öztürk, çalışma hayali kurduğu firma olan YEDAŞ tarafından işe alındı.

Geçtiğimiz Cuma günü Amasya merkez 55 Evler Mahallesi civarında kontrolden çıkarak istinat duvarından ırmağa uçan otomobilde suların arasında yaşam savaşı veren anne Emine Çakır (31) ile 7 aylık bebeği Muzaffer Kaan Çakır’ı kurtardıktan sonra iş başvurusu yapamadan Merzifon’a dönen evli ve 3 çocuk babası Ufuk Öztürk’ün yüzü kapısından döndüğü Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’den(YEDAŞ) gelen telefonla güldü.

Olayın ardından devreye giren Amasya Valisi Salih Işık ve YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk ile görüşmeleri üzerine 31 yaşındaki Öztürk’ü il merkezine çağırdıklarını belirten YEDAŞ Amasya İl Koordinatörü Emin Uğur Asan, “Arkadaşımız fedakarlık ve insanlık örneği gösterdi. Bizde bu doğrultuda iş müracaatını olumlu değerlendirdik” dedi.

Kendisine iş yeleğini giydiren Asan’a kurtarma anını anlatıp işe alındığına çok sevinen Öztürk de, “Böyle bir şey olsa yine aynısını yapardım. Nasip oldu. Bize de vesile oldu bu iş. Yardımcı olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol