kent otel
27 Şubat 2017 Pazartesi 15:43
Hükümlüler Topluma Kazandırılarak Tasarruf Sağlanıyor

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü içinde yer alan faydalı bir işte bulunma cezası alan ve cezaları denetim altında sürdürülen hükümlüler, verilen eğitim ile Adana'da 48 okulu toplamda 107 bin 675 metrekareyi boyadılar. Boya yapan hükümlüler sertifika sahibi olmaktadır. Bu sayede 600 bin lira tasarruf edildi.

Hükümlülerin topluma kazanımı, beceri kazanmaları adına  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Yüreğir Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 'Ben de Varım" projesi başlatıldı. Proje kapsamında hükümlülere verilen eğitim sayesinde  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacaklar. 

Projenin ilk bölümü için 48 tane okul boyandı ve tamiri yapıldı. Okul koridorları, idari odası, dış cepheyle birlikte çevre duvarları toplam 107 bin 675 metrekareyi hükümlüler boyadı. Ayrıca birçok kapının boyanma işlemi gerçekleşti. Bazı okulların su tesisatı yapıldı. Toplamda boyama işlemi sayesinde 570 bin lira tasarruf sağlandı. Tamir işlemleri içinde 38 bin lira tasarruf sağlandı. 

Tasarrufla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan,  "Hükümlülerimizin, topluma kazandırılmaları ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla kamuya yararlı işlerde çalışmalarını sağlıyoruz. Her çalışmamızda 8-10 kurumun katkısı oluyor. Bu projeler Adana'mızın koordinasyonunun, işbirliğinin yansıdığı projeler. Bu sayede bir şekilde suça bulaşmış, ceza almış kişiler yeniden topluma kazandırılırken, diğer taraftan da devletimiz büyük miktarlarda tasarruf ediyor" diye açıklama da bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol