kent otel
02 Mart 2017 Perşembe 11:15
2’nci Kaz Eti Festivali başlıyor

Küçükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilecek Kaz Eti Festivali için geri sayım başladı.4 Mart Cumartesi günü, Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda düzenlenecek festival için, doğal ortamda beslenen kazlar, Kars’tan özel olarak İstanbul’a getirilecek.Festivalde 15 bin kişiye kaz eti ikram edilecek.

Kars kültürünün İstanbul’da yaşatılacağı, bu yıl ikincisi düzenlenecek Kaz Eti Festivali için hazırlıklarda sona gelindi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen festivalde, dev kazanlarda kaynatılacak kilolarca kaz eti, pilav eşliğinde 15 bin kişiye ikram edilecek. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in de katılım göstereceği festival, 4 Mart Cumartesi günü, Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Karslı pek çok sanatçının sahne alacağı renkli görüntülere sahne olacak, lezzet ve eğlence dolu bu festivalde, tam bir Kars günü yaşanacak.

“Kültürel Değerlerimizi Yaşatmak İstiyoruz”

Birlik ve beraberliği pekiştirecek festivaller yapmaya devam edeceklerinin müjdesini veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Kültürel değerlerimizin yaşatılmasını amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi, bu konudaki etkinliklerine bir yenisini daha ‘Kaz Eti Festivali’ ile ekliyor. Küçükçekmece’de yaşayan Karslı vatandaşlarımızın memleket özlemini dindirmek için festivalin bu sene ikincisini düzenliyoruz. Bizleri bir araya getirerek, ortak paydada buluşmamızı sağlayacak festivallerimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol