kent otel
23 Mart 2017 Perşembe 16:40
Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı’nın Hisarcık’ta referandum çalışmaları

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, AK Parti Hisarcık Teşkilatının referandum çalışmaları çerçevesinde düzenlediği muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.

Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Hisarcık AK Parti İlçe Başkanı Salim Turası, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İl Genel Meclisi ve parti teşkilat üyeleriyle Küçük Sanayi Sitesindeki esnafları ve iş yerleri ile bazı kuruluşları ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili bilgiler verdiler.

Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı daha sonra AK Parti Hisarcık Teşkilatının Belediye Düğün Salonunda düzenlediği yemekli toplantıda muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve kurum amirleri ile bir araya geldi.

Milletvekili Nazlı yemekte yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da çok önemli bir referandum süreci olduğuna dikkat çekerek,”Bu nedenle halkımızı bilgilendirmeyi kendimize görev addettik. Ak Parti olarak temel felsefemiz halkımıza doğru bilgiyi vermek ve yaptığımız her şeyi şeffaf ve demokratik bir ortamda yapmak. Kimseden gizli saklı bir şey yapmaya niyeti olan bir iktidar değiliz. Gizli bir ajandamız yok. Her şey gayet demokratik, şeffaf, işte 18 madde var. 18 maddeyi her kim okurda şöyle bir düşünürse birazda Türk siyasi hayatındaki o çalkantılı dönemleri gözünün önünden geçirdiği zaman bu maddelerin ne kadar gerekli ve şu anda yapılması gereken bir düzenleme olduğunu görür. Tarihimizde 6 tane referandum yapmışız, bu 7. referandum. Ama içerik ve kapsam, yapacağı değişimin ölçeği itibarıyla en önemli referandum. Tabi malum yürürlükte olan bir 1982 Anayasası var. Bir darbe sonrası askerler tarafından toplumu dizayn etmek, hizaya sokmak, milli iradenin, halkın seçtiklerinin alanlarını biraz daha kısıtlamak gibi düşüncelerle antidemokratik bir Anayasa hazırlanmış, maalesef bu Anayasa henüz yürürlüktedir. Zaman zaman bu tür küçük çaplı referandumlarla değiştirme çabası içerisindeyiz. Ama bu değişiklik önceki referandumlardan farklı ve daha kapsamlı, bunun Türkiye’nin hayrına olduğunu ve Ülkemizi büyüteceğine inanıyoruz. Bu değişim son derece önemli” dedi.

Türkiye’nin Dünyanın çok stratejik bir bölgesinde olduğuna vurgu yapan Nazlı,”Etrafımızdaki Ortadoğu, Balkanlar tüm etrafımızı saran bir çember var. Şu anda çok sıcak çatışmaların devam ettiği bir bölgedeyiz. Petrol, doğalgaz gibi birçok önemli enerji yatakları bizim ülkemiz üzerinden Dünyaya transfer ediliyor. Ticaret açısından önemli boğazlarımız var. Birçok ülkenin hayalini kurduğu Akdeniz’e inme Türkiye üzerinden gerçekleşiyor. Dolayısıyla bu coğrafya uzun yıllar kendi başına bırakılmamış. Bu topraklarda yaşayan insanların şöyle bir özelliği var; Dünyada birçok devlet var, ama tarih yapan, tarihin özdesi olan, oyun kuran, oyun bozma yeteneğine sahip çok az ülke var. İşte Türkiye bunlardan bir tanesi. Bu nedenle ülkemizi kontrol altında tutmak ve zayıflatmak için rekabet eden ülkeler tarafından sürekli taarruzlara açık hale geliyoruz” diye konuştu.(MA-EFE)
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol