kent otel
07 Mart 2017 Salı 15:44
Başkan Gürkan, kan bağışında bulundu

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezini ziyaret ederek kan bağışında bulundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın ile bir süre sohbet etti. Kan bağışında da bulunan Başkan Gürkan, Kızılay Kan Merkezi’nin çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. Burada konuşan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, “Türk Kızılay’ı olarak belediye başkanımız Selahattin beyin bugüne kadar her anlamda desteğini görmüş bir kurumuz. Bugün de bizi ziyaret etmesi, toplumu bilinçlendirmek adına kendisinin burada kan bağışında bulunmasından ötürü şükranlarımız sunuyorum. Toplum önderlerimizin bu şekilde yapmış olduğu bağışlar ve Kızılay’a vermiş oldukları bu destekler bizim için geri dönüşüm anlamında çok değerli. Zira kendilerini gören insanlarımız bu kuruma nasıl katkı sağlanabileceğini görüyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Verdiği kanın da mutlaka yerinde kullanacağını belirtip, Allah katında da sevabına nail olacağını düşünüyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Kızılay’ın önemine dikkat çekerek, “Millet olarak sıkıştığımızda ilk başvuracağımız kurum Kızılay teşkilatıdır. Kızılay sadece can, mal, deprem, sel gibi felaketlerin yanında aynı zamanda kan ihtiyacını duyan vatandaşlarımızın da yardımcısı oluyor. Bu sebeple bu kurumu güçlü tutmamız gerekiyor. Kan vermek kişinin sağlığı açısından da önemlidir. Hem sağlıklı bir yaşam için, hem de verdiğiniz kanın bir başkasının da hayata tutunacağını düşünerek zaman zaman kan vermek gerekir. Biz de gerek Kızılay mensuplarımız olsun, gerek Umut beyle yaptığımız görüşmelerde hem Kızılay’ın ihtiyaçlar hiyerarşisi içerisinde ihtiyaç duyduğu gereksinimlerine karşı çalışmalarımız var, fert olarak bizler de kan bağışında bulunarak ihtiyaç duyan vatandaşlara yardımcı olmaktan dolayı kendimizi bahtiyar hissederiz. Bunun bir teşvik olması lazım. Yani hepimizin Kızılay’a yardımcı olmamız lazım. Kan vereceğiz ki yaralanan, trafik kazası geçiren veya başka türlü hallerde kan kaybına maruz kalan vatandaşlarımıza kan vererek yardımcı olalım. Ben Kızılay’ımızın diğer çalışmalarını olduğu gibi kan çalışmalarını da yakinen takip ediyorum. Tebrik ediyorum. Kızılay kurumumuz iyi ki var. Toplumumuzun en sıkıntı anında en zor zamanlarımızda hep yanımızda görmüşüz. O yüzden Kızılay’ımızın her zaman yanında olmak gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Başkan Gürkan, kan bağışı sonrası Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi’ne 12 ünite kan bağışında bulunan Yıldıray Ardağ isimli vatandaşa bronz madalya beratı verdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol