kent otel
07 Mart 2017 Salı 15:09
Gülümseyen Turkuaz tanıtıldı

Marmaris’te 10 kadın yazarın “Kadın ve Eğitim” temalı yazılarından oluşan "Gülümseyen Turkuaz" isimli kitabı Marmaris Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde okuyucu ile buluşacak. Kitap, Çağdaş Yaşam Derneği aracılığıyla da maddi zorluk yaşayan kız çocuklarının okumasına katkı sağlayacak. Kitabın tanıtımı ve imza günü 9 Mart’ta Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek.

Aysun Hekimoğlu, Fatma Didem Altunay, Hatice Altunay, Hayriye Akok, Kumru Karadoğan, Meral Kutlu İlsever, Nazlı Çevik, Özge Göçer, Özlem Ertuğrul ve Zehra Yıldırım yazılarıyla kitaba katkı sağladı. Kitabın basın toplantısı Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşti. Kadın yazarlar adına basın açıklamasını Özge Göçer yaptı. Açıklamada “ Gülümseyen Turkuaz kitabımız bir proje kitabı. Edebiyat öğretmenimiz Hatice Altunay’ın önderliğinde kadın ve eğitim temalı yazılarımızın bir araya geldiği, yürekleri ısıtsın diye Marmaris’ten 10 kadın yazarın kaleme aldığı bir kitap. Bizler kitapların hiç solmayacak bitkiler olduğuna inanıyoruz. Bu kalıcı eserlerle de en güzel çiçeklerden olan kız çocuklarının eğitim masraflarının karşılanmasına bir sosyal sorumluluk projesi üreterek destek olmak istedik.” Dedi.

Gülümseyen Turkuaz” adlı kitabın tanıtım ve imza günü 9 Mart Perşembe günü, saat 18.00’da Kültür ve Sanat Evi’nde düzenlenecek. Kitap Çağdaş Yaşam Derneği aracılığıyla da maddi zorluk yaşayan kız çocuklarının okumasına katkı sağlayacak. “

Göçer, Marmarisliler’i söyleşi ve imza gününe davet etti.

Gülümseyen Turkuaz, eğitim alanındaki çalışmalarını uzun yıllardan bu yana sürdüren Edebiyat Öğretmeni ve yazar Hatice Altunay’ın önderliğinde gerçekleşti. Altunay, bu projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol