kent otel
12 Mart 2017 Pazar 00:07
Bakan Kaya, Türkiye’nin güçlenmesini, büyümesini istemiyorlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesiyle ilgili, “Türkiye’nin güçlenmesini, büyümesini istemedikleri için vatandaşlarımızla da buluşmamıza engel oluyorlar” dedi.

Haber sitemizin edindiği bilgiye göre, Bakan Kaya, televizyonların yayınlarına telefonla bağlanarak, Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. "Biz başkonsolosumuzun, büyükelçimizin aracıyla geçmek üzereydik. Ona da engel olundu" diyen Bakan Kaya, “16 Nisan referandumunda güçlü bir ’evet’ ile hem Avrupalı hem de Türkiye’deki vatandaşlarımız Avrupa’ya en güzel dersi verecekler" diye konuştu.

“16 Nisan’daki anayasa değişikliği halk oylamasında Avrupalı Türk vatandaşlarının milletin iradesine sahip çıkacağına inanıyorum” diyen Bakan Kaya, “Türkiye’nin güçlenmesini, büyümesini istemedikleri için bizim vatandaşlarımızla da buluşmamıza engel oluyorlar. Bu ırkçı tutumun tek bir gerekçesi olabilir, 16 Nisan referandumunda çıkacak ’evet’ sonucundan korkmaları” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 12.03.2017 23:37
Anahtar Kelimeler:
HollandaBakan Kaya
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol