kent otel
03 Mart 2017 Cuma 17:24
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: “Tüm prangalarımızdan kurtulacağız”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ‘Gençlerin Gözüyle Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler Sempozyumu’nda, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi sayesinde, mevcut sistemin çıkarmış olduğu tüm arızalardan ve ayağımıza vurulan tüm prangalardan kurtulmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Gençlerin Gözüyle Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler’ konulu sempozyum, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla başladı. İki gün sürecek olan sempozyumda gençlere hitap eden Bakan Tüfenkci, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan referanduma işaret etti, Sistemin tıkandığı her noktada millete başvurduklarını anımsatan Bakan Tüfenkci, “Söz milletin, karar milletin diyoruz. İnanıyoruz ki bu millet, en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.

15 Temmuz sürecinin en önemli aktörlerinin gençler olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Anayasa elbette çok önemli unsurları bünyesinde barındırıyor ancak bu unsurlardan en önemlisi de gençlerin önünü açmamızdır. Sizlerin de bildiği ve tanık olduğu üzere mevcut sistem, sürekli kriz ve darbe üretmektedir. AK Parti olarak, siyasi istikrara ve milletimizin bize güvenine rağmen görevde bulunduğumuz süreç içerisinde sürekli vesayet odaklarıyla uğraşmak zorunda kaldık, sürekli önümüze çıkarılan engelleri aşmaya çalıştık. Ama tüm bunlara rağmen her türlü vesayet odaklarına karşı dimdik durarak, Allah’a hamd olsun ülkemizi bugünlere getirdik" dedi.

Sistem değişmediği sürece Türkiye’nin enerjisini vesayet odaklarına harcamaya devam edeceğine dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Ülkemiz enerjisini daha çok refah, kalkınma ve insanlarımızın mutluluğu için harcamalıdır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sistemi sayesinde, mevcut sistemin çıkarmış olduğu tüm arızalardan ve ayağımıza vurulan tüm prangalardan kurtulmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimizin fikirleri ete kemiğe bürünecek”

Konuşmasının devamında gençlere her zaman inandıklarının ve güvendiklerinin altını çizen Bakan Tüfenkci, "Bizler iktidarımız boyunca Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye de devam ediyoruz. Her zaman gençlerimizin enerjisinden yararlanmak istedik. Canımıza, malımıza, namusumuza, memleketimize ve bizi biz yapan değerlerimize karşı yapılan hain saldırılar karşısında; canını veren gençlerimizin TBMM’de halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyoruz. Yeter ki sizler kendinizi iyi geliştirin ve milletle bağınızı koparmayın. Biz gençlerimizi, kadınlarımızı, yaşlılarımızı kısacası tüm milletimizi her zaman kucakladık ve kucaklamaya devam edeceğiz. Ben şuna inanıyorum; sizin fikirlerinizin ve atacağınız adımların ete kemiğe bürünüp Gazi Meclis’te anlam bulması çok önemlidir. Mesele yolda yürümektir ve inşallah sizlerle bu yolu yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol