kent otel
28 Ekim 2016 Cuma 08:23
Başakşehir’de 7 Bin Öğrenciye Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimi

 Başakşehir’de her yıl ilçe okullarında gerçekleştirilen çevre ve geri kazanım seminerleri bu yıl 14 okulda verilecek. Ekim ayı itibari ile başlayan seminerler dizisinde 7 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Başakşehir Belediyesi öğrencileri çevre konusunda duyarlı hale getirmek ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek için bir dizi seminer düzenliyor.Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen seminerler Belediye ve ilçe milli eğitim tarafından belirlenen okullara veriliyor. Her yıl ilçe okullarında gerçekleştirilen çevre ve geri kazanım seminerleri bu yıl 14 okulda verilecek. Ekim ayı itibari ile başlayan seminerler dizisinde bu sene 7 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Eğitimler mayıs ayı sonunda tamamlanacak.

Çevre ve geri dönüşüm eğitimlerinin ikincisi Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Seminer, Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi F. Serap Akıncı tarafından verildi. Akıncı, “Eğitimlerin öncelikli amacı geri dönüşüm çalışmalarına öğrencileri, aileleri ile birlikte dahil etmektir” dedi. Seminerde ayrıca, atık yağların zararları ve ayrı biriktirilmesiyle ilgili bilgiler de verildi.

Atık yağ toplayan ödüllendirilecek

Bu sene Tap Derneği ve Başakşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan kampanya kapsamında 250 kg. atık pil toplayan her okula 1 adet tablet verilecek. Bitkisel atık yağlarla ilgili olarak da Bakanlık tarafından okullara bırakılan atık yağ varillerine veliler ve öğrenciler atık yağları biriktiriyor. Başakşehir Belediyesi ve atık yağ toplayan lisanslı firması tarafından en fazla atik yağ toplayan ilk üç ödüllendirilecek. Yarışmada 1. Olan okula Bahçe satranç seti, 2. Okula masa tenisi seti, 3. Okula spor seti verilecek.

 

 İsmail Ethem TABORU
Son Güncelleme: 28.10.2016 08:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol