Reklam
Reklam

Aferin Forte Kullanımı? Ne işe Yarar? Fiyat ne kadar?

Aferin Forte, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçtır. Genellikle grip ve soğuk algınlığı rahatsızlığı için kullanılmaktadır. Grip ve soğuk algınlığı ilk seviyede ise kısa süre iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

14 Şubat 2021 - 22:32 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 22:34
 
Aferin Forte Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?
Aferin Forte kullanımı bakımından oldukça etken bir ilaçtır. Grip ya da soğuk algınlığından kaynaklanan ateş, baş ağrısı, eklem ağrısı ve boğaz ağrısı için eczacılar ve hekimler tarafından önerilen bir ilaçtır. Farklı ilaçlar ile aynı anda kullanılır ise bazı semptomlar görülebilir.
Ağız yolu ile alınması gereken bu ilaç, doktorun belirlediği dozda ve 1 bardak su ile tüketilmelidir. 12 yaş altı çocukların tüketesi uygun değildir. Genellikle 6 saatte 1 kere kullanılmalıdır. Böylece Aferin Forte Ne İşe Yarar? sorusuna cevap bulabilirsiniz. 
Aferin Forte Çok Yaygın Görülen Yan Etkileri
Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Ancak en belirgin yan etkileri uyuşukluk ve uyku yapmasıdır. Bu ilaç uyku yaptığı için araç kullanılması uygun değildir. Eğer yüksek derecede olumsuz olarak etki yaptığını düşünüyorsanız doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız. 
Aferin Forte Yaygın Görülen Yan Etkileri
Yorgunluk,
Baş dönmesi,
Baş ağrısı,
İştahsızlık,
Görmede bulanıklık, 
Üst solunum yolu enfeksiyonu,
Denge bozukluğu,
Dikkatsizlik,
Kusma,
Bulantı,
Kabızlık,
Aferin Forte Yaygın Olmayan Yan Etkileri
Kaşıntı,
Egzama,
Deride döküntü,
Dil ve boğazda şişkinlik,
Akıntılı döküntüler,
Böbrek yetmezliği,
Sindirim sisteminde görülen kanama,
El ve ayakta kızarıklık,
Aferin Forte Kullananlarda Seyrek Görülen Yan Etkiler ve Kullananlarda Bilinmeyen Yan Etkiler
Aferin Forte kullanımı sırasında nefes darlığı, iştahsızlık, ishal, deri hasarları, astım ve karaciğer hasarı gibi rahatsızlıklar en seyrek görülen rahatsızlıklardır. Aynı zamanda deri döküntüsü, göğüste tıkanıklık, kalp ritminde hız, kas güçsüzlüğü, karaciğer iltihaplanması, ruhsal çöküntü, çarpıntı, kulak çınlaması ve güneş ışığına hassasiyet gibi bilinmeyen belirtiler ortaya çıkabilir. 
Aferin Forte Doz Hesabı ve Diğer İlaçlar ve Gıdalar ile Kullanımı
Grip ve soğuk algınlığı için kullanılan bu ilaçta doz önemlidir. 6-12 yaş arası çocuklar için kullanım doktor tarafından belirlenmektedir. En fazla 7 gün kullanılmalıdır. Aynı zamanda 6 saat arayla 2 kapsül olarak tüketilmelidir. Konu hakkında tamamı ve daha fazlası linkte 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum