Reklam
Reklam

Vali Mustafa Tutulmaz "Yeni Yılda Ağaç Kesme Fidan Dik" Sloganı Kapsamında Fidan Dağıtımına Katıldı

Vali Mustafa Tutulmaz, tüm Türkiye kapsamında "Yeni Yılda Ağaç Kesme Fidan Dik" sloganı ile başlatılan “Ağaç Kesme Fidan Dik” projesi kapsamında yılın son gününde Anıtpark önünde vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımı programına katıldı.

05 Ocak 2019 - 15:51

Fidan dağıtımına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Orman Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe ve vatandaşlar katıldı.
 
Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe tarafından "Yeni Yılda Ağaç Kesme Fidan Dik" sloganı ile ilgili olarak Vali Mustafa Tutulmaz’a kısa bir bilgi verilmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Ağaç kesmek yerine ağaç dikmeyi önceleyen bir kampanyayı sizlerle paylaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere yılbaşını bazı anlayışta ağaç keserek, onu süsleyerek kutlama eğilimi var. Ancak bizde ağaç dikmeyi daha ön plana alan bir anlayış var. Bu yüzden bakanlığımızın öncülüğünde her yıl yılbaşı öncesinde bu kampanyayı devam ettiriyoruz. Bu yılda 2019 adet 5 yaşında fidanı vatandaşlarımıza dağıtarak ‘ağaç kesmeyelim ağaç dikelim’ diyoruz. Bu vesileyle Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizin, bütün insanlığın yeni yılını kutluyoruz. Yeni yılın sağlık, huzur, mutluluk ve bütün güzellikleri beraberinde getirmesini diliyor, hayırlı uğurlu bir yıl olsun diyorum. ” dedi.
 
Konuşma sonunda Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler tarafından Anıtpark önünde bulunan vatandaşlarımıza Orman Genel Müdürlüğü Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar İşletme Müdürlüğü ve Fidanlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan tüplü topraklı karaçam ve sedir fidanlarının yanı sıra bitki çayları da dağıtıldı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum