EHEM Kursiyerleri sevgi ve emeklerini özel çocuklar ile paylaştılar

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yapılan temalı yaş pastalar özel çocuklar ile paylaşıldı.BENGİ Projesi Kapsamında "Paylaşalım-Sevgimizi Büyütelim" sloganıyla başlatılan etkinlik...

EHEM Kursiyerleri sevgi ve emeklerini özel çocuklar ile paylaştılar
22 Mart 2017 - 12:27

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yapılan temalı yaş pastalar özel çocuklar ile paylaşıldı.

BENGİ Projesi Kapsamında "Paylaşalım-Sevgimizi Büyütelim" sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında özel bir AVM’de sergilenen Edremit Halk Eğitimi Müdürlüğü (EHEM) kursiyerlerinin temalı pastaları Hamiyet-Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezindeki özel çocuklar ile paylaşıldı. Etkinliğe Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Milli Eğitim Şube Müdürü Gürkan Kuştutan, Edremit Halk Eğitimi Müdürü İsmail Damar, Eğitim Merkezi Müdürü Altan Demirel ve Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerleri katıldı.

280 saatlik eğitim sonrasında yetiştirilen pasta ustaları tarafından yapılan özel temalı yaş pastalar daha sonra Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve özel çocuklar tarafından kesildi. Kaymakam ve özel çocuklar tarafından kesilen pastalar daha sonra çocuklara ikram edildi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı bu projeye imza atan tüm yetkililere ve kursiyerlere teşekkür etti. Eğitim Merkezi öğrencileriyle tek tek ilgilenen Kaymakam Ali Sırmalı: "Hayatımızın anlamını bizlere öğreten özel çocuklarımızın her zaman yanındayız. Onlar hepimizin çocukları. Onların topluma kazandırılması ve rehabilitasyona elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen bu anlamlı etkinlik, öğrencilerimize yönelik farkındalık yaratmak ve onları mutlu etmek için düzenlenmiştir. Bu bağlamda İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürüne ve yetkililerine duyarlılıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum