Reklam
Reklam

varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası

modem tarafından bilgisayarınıza atanan ip adresini bulun, eğer bilmiyorsanız şuradaki yöntemi kullanın: Başlat - Arama kısmına - CMD yazın ve karşınıza gelecek pencereye "ipconfig" yazın, sonuçlar içerisinde "IPv4 Adress...." ve "Default Gateway" karşındaki ip adreslerini bir kenara not ediniz.

17 Mayıs 2020 - 00:24

Daha sonra aşağıdaki görselde yer alan yolları takip ederek, 7 numaralı kısıma "IPv4 Address..." kısmından aldığınız ip adresini yazınız, 8 kısma "Default Gateway" kısmından aldığınız ip adresini yazınız ve 9 numaralı kısımda ne yazıyorsan, aynısını ilgili kısıma giriniz. Yaptığınız ayarları kaydedin, sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Furkan
    2 ay önce
    Microsoft Community'de bile çözümü olmayan sorunu çözmüşsünüz çok teşekkür ediyorum. 10 dk'da bir kesilen bağlantım şuan 1 saattir kesintisiz çalışıyor. Farklı ağlarda farklı IP'ler için bu adımı yeniden yapmanız gerekebilir (ben şuan ev ağında kullandım sadece kesin bir şey diyemiyorum). Sorunun kaynağı büyük ihtimalle modemim, modemde wi-fi 4 bağlantısı varken laptop'umda wi-fi 6 kartı var. Wi-fi 5 veya wi-fi 6 özellikli modemlerde aynı sorunu yaşar mısınız bilemiyorum ama benim için bu sorun çözüldü gibi. İleride farklı modemlerde de denersem buraya tekrar yazarım, tekrardan çok teşekkür ediyorum size benim durumumdaki arkadaşlar için en azından yazılımsal çözüm bu oldu.