Asteğmenler yemin etti

Gemlik Askeri Veteriner Okulunda 366. dönem asteğmenler yemin etti.Garnizon Komutanı Tank Kurmay Albay Ahmet Tevfik Kuş’un ev sahipliğini yaptığı törene Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İlçe Emniyet...

Asteğmenler yemin etti
03 Mart 2017 - 17:45

Gemlik Askeri Veteriner Okulunda 366. dönem asteğmenler yemin etti.

Garnizon Komutanı Tank Kurmay Albay Ahmet Tevfik Kuş’un ev sahipliğini yaptığı törene Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, askerî ve mülkî erkân ve asteğmenlerin aileleri katıldı. Ailelerin karşılanması ile başlayan törende duygulu anlar yaşandı. Eğitimi birincilikle bitiren asteğmen kütüğe ismini çakarken, diploması da Kaymakam Gürbüz Karakuş tarafından verildi. Törenin devamında ise diplomalar komuta kademesi tarafından asteğmenlere takdim edildi.

Garnizon Komutanı Ahmet Tevfik Kuş, “Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan kahraman üsteğmenlerimiz! Bu yemin ile sizler milletimize sadakat ile hizmet edeceğinizi beyan ettiniz. Dünyanın en büyük ordularından birinin mensubu oldunuz, görevlerinizde başarılar dilerim’’ dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum