Reklam
Reklam

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMİNERİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMİNERİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMİNERİ
02 Ekim 2019 - 19:11

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Odamız ev sahipliğinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak amacıyla seminer düzenlendi.

Odamız Karadağ Toplantı Salonunda düzenlenen seminere Odamız Personeli ve Ticaret Borsası Personelinin  yanısıra Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ve oda üyelerimiz katıldı.

Seminerde Sosyal Hizmetler Uzmanı Semra Yeşilırmak; kadın erkek eşitsizliği, kalıp yargılar, ayrımcılık, kadına yönelik şiddetin türleri, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar ile Karaman'da bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kadın konuk evi  hakkında bilgiler verdi.

Kadına şiddeti önlemenin herkesin zorunluluğu olduğunu belirten Yeşilırmak;  “ALO 183 Sosyal Destek Hattı şiddete uğrayan ya da uğrama riski taşıyan, destek ve yardıma ihtiyacı olan kadın ve çocuklar için psikolojik, hukuki ve ekonomik danışma hattı olarak çalışmakta; bu kişilere hakları konusunda ve başvuracakları yerler hakkında bilgi vermektedir. Şiddetle ilgili olarak ulusal mevzuatımızda bir eksiklik bulunmamaktadır. Ancak, şiddetle mücadelede kapsamında mevzuatın uygulanmasında ortaya çıkan sorunlara köklü ve gerçekçi bir çözüm için toplumun tüm kesiminin katılımı gereklidir ve yasalara göre de zorunludur. Bu konuda her birimizin sorumluluğu bulunmaktadır” dedi.

Sunum ve görsellerin ardından soru- cevap şekline geçilerek katılımcıların soruları Sosyal Hizmetler Uzmanı Semra Yeşilırmak tarafından cevaplandırıldı.

Semineri  gerçekleştiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü’nün uzman personellerine değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum