Reklam
Reklam

DAMIZLIK BİRLİĞİNDEN ÜRETİCİLERE BÜYÜK HİZMET

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, Karaman'ın ilk projesi olma özelliğini de taşıyan kendinden yürür sıralı slaj biçeri makine projesini hayata geçirdi.

DAMIZLIK BİRLİĞİNDEN ÜRETİCİLERE BÜYÜK HİZMET
25 Haziran 2021 - 15:58
DAMIZLIK BİRLİĞİ, SİLAJ BİÇERİ PROJESİNİ ÜRETİCİNİN HİZMETİNE AÇTI

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, Karaman'ın ilk projesi olma özelliğini de taşıyan kendinden yürür sıralı slaj biçeri makine projesini hayata geçirdi.

Hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyacına yönelik sıkıntı ve maliyetlerini de azaltması planlanan ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörlüğü tarafından da kabul edilen proje, 2021 hasat sezonunda hizmete girdi.

TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

TKDK – IPARD destekli 6 Sıralı Silaj Biçeri ve Balya Makinesi teslimat töreni yapıldı.

Karaman’da 6 Sıralı Silaj Biçeri ve Balya Makinası teslimat töreni okunan dua ve kurdele kesimi sonrası hizmete girdi.

Düzenlenen  törene, AK Parti Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, TKDK Kurum Başkanı Dr. Muhammed Adak, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birlik Başkanı Kamil Özcan, KMÜ Rektörü Namık Ak, TKDK Karaman İl Koordinatörü Özgür Öztürk, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Öztürk, CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, İYİ Parti İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu, daire müdürleri, oda başkanları ve davetliler katıldı.

Geçtiğimiz yıl Karaman’da 52 bin dekar arazide 288 bin ton silaj ekimi yapıldığı öğrenilirken, Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dorla, yaptığı konuşmada:

Törende açılış konuşması yapan Karaman İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dorla; “6 sıralı sılaj biçeri ve balya makinesi teslimat törenine hoş geldiniz.  1, yıl önce küçücük bir ışık huzmesi ile başlayan, bugün ise ilimiz hayvancılığına yol gösterecek, ışık tutacak projelerimizin ilk etabını Allah’ın izniyle başlatmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu projemizin gerçekleşmesinde emeği geçen, Sayın vekilim Selman Oğuzhan Eser'e, sayın vekilim Recep Şeker'e, Sayın Valim Mehmet Alpaslan Işık' a TKDK Karaman İl Koordinatörümüz Özgür Öztürk'e ve ilimiz TKDK çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca huzurlarınızda beni hiçbir şartta ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan, yönetim kuruluma, birlik personellerime ve bütün üyelerimize teşekkür eder, biçerimizin birliğimize, üyelerimize ve ilimize hayırlı, uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. İnşallah bu değerli kalabalığı yakın zaman da gerçekleştireceğimiz Premix üretim tesisimizin açılışında da görmek istiyorum” dedi.

6 sıralı silaj biçerinin hizmete girmesiyle birliğe bağlı üyelerin silajlık mısırları derilecek.  Bu çalışma ve hizmetle 5 ila 10 kuruş maliyeti bile azalttığında Karaman'da en az 1,5 milyon TL üreticilerimizin cebinde kalması hedefleniyor.   

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum