Reklam
Reklam

"72.Koğuş" izleyiciyle buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği, ünlü romancı ve oyun yazarı Orhan Kemal'in kaleme aldığı "72.Koğuş" adlı tiyatro oyunu izleyiciyle buluştu.

17 Aralık 2018 - 11:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın düzenlediği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği, ünlü romancı ve oyun yazarı Orhan Kemal'in yazdığı "72.Koğuş" isimli Türkiye klasiği tiyatro oyunu Kültür ve Kongre Merkezi Tiyatro Salonu'nda izleyiciyle buluştu. 1954'te 2'inci Dünya Savaşı yıllarında cezaevi koğuşunda geçen ve sezonun ilk perdesini Şair Nabi Kültür Merkezi'nde açan "72.Koğuş" oyunu tiyatro severlerden tam not aldı. Ücretsiz sahnelenen 2 perdelik oyunu izleyici büyük bir ilgiyle takip etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, oyun sonunda izleyicinin '72.Koğuş'a gösterdiği ilgiden ve sahne açmasından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Yönetmenliğini Hasan Ocakoğlu'nun yaptığı '72.Koğuş' sahnelenmesinin ardından Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mustafa Temel, sahnede ter döken oyuncuları tek tek tebrik ederek, tiyatro ekibine üzerinde kentin tarihi figürlerini simgeleyen tablo, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Handan Ekici ise çiçek verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum