Reklam
Reklam

Bakü'de Yunus Emre ile Aşka Yolculuk Gösterisi

Tiyatro gösterisi yapıldı. Bakü Yunus Emre Enstitüsü, Yunus Emre'nin hayatının anlatıldığı "Aşka Yolculuk" isimli bir tiyatro gösterisi düzenledi.

Bakü'de Yunus Emre ile Aşka Yolculuk Gösterisi
04 Haziran 2017 - 19:59 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 20:05

Azerbaycan Devlet Musikili Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen etkinliğe Azerbaycanlı milletvekilleri, akademisyenler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Oyunda Bakü Yunus Emre Enstitüsü tiyatro kulübü öğrencileri ve Azerbaycanlı profesyonel oyuncular sahne aldı.

Bakü Yunus Emre Enstitüsü Müdürü İbrahim Yıldırım basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkçenin incelik, zenginlik ve zarafetini yüzyıllar öncesinden bugüne taşıyan büyük şair ve filozofun hayatının sahneye koyulması dolayısıyla farklı bir heyecan içerisinde olduğunu dile getirdi.

Gençlerden oluşan bir tiyatro kulübü kurduklarını, akabinde aralarına profesyonel oyuncular katarak ortaya güzel bir ekip çıkardıklarını ifade eden Yıldırım, "Bugün hem gençlere tiyatro sevgisi aşılamaya çalışıyoruz hem de Yunus Emre’nin felsefesini anlatmaya çalışıyoruz. İnsanları güldürmek kolay bir iş fakat ortaya bir mesajı olan tiyatro oyunu çıkarmak çok zor. Bu tiyatro ile adını aldığımız Yunus Emre'ye minnet borcumuzun bir kısmını ödemeye çalışacağız." dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum