İl Müdürü Kuntoğlu Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu merkez ve ilçelerdeki ortaöğretim kurumlarının öğrenci meclis başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

İl Müdürü Kuntoğlu Gençlerle Kahvaltıda Buluştu
08 Mart 2019 - 13:17

Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleşen programa MEB Maarif Başmüfettişi Macit Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan, milli eğitim şube müdürleri ve öğrenci meclis başkanları katıldı.
Programda öğrencilerle birlikte kahvaltı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve beraberindekiler daha sonra da öğrencilerle sohbet etmek için konferans salonuna geçti. 
“Kurumlarında yöneticilik yapan bizlerin yerinde yarın sizler olacaksınız”
Programın açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı. Demokrasi kültürünü yerleştirmek ve yönetim tecrübesi oluşturmak için okul temsilcileriyle buluşulduğunu belirten İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu “2023, 2053 ve 2071 yıllarına yön verecek gençler olarak Milli Eğitim Bakanlığımız sizleri çok önemsiyor. Kurumlarında yöneticilik yapan bizlerin yerinde yarın sizler olacaksınız. Yakın zamanda yapılacak yerel seçimlere ilişkin çalışmalara şahit olduğunuz gibi sizler de okullarınızda vaatlerinizi sunarak öğrencilerin daha iyi temsil edilmesi için seçimler yaptınız ve okul temsilcisi seçilerek burada bulunuyorsunuz. Bu görev sizlere; ülkesine, milletine gelebilecek en ufak bir sıkıntıda ilk harekete geçecek bir misyonu da yüklüyor.” dedi.
“İnsanlık onurundan taviz vermediğimiz sürece her daim güçlü oluruz”
Öğrencilerin gelecekte farklı mesleklerle topluma hizmet edeceğini vurgulayan Kuntoğlu, “Bizlerin tarihi süreç içerisinde sıkıntılar yaşadığı dönemler olmuş fakat yıkılmamış, yok olmamışız. Maddi sıkıntıların, yoklukların yaşandığı dönemlerde dahideğerlerimizden, insanlık onurundan taviz vermediğimiz sürece biz her daim güçlü oluruz. Sizlerin de bu noktada duyarlılığı korumanızı tavsiye ediyorum. Aynı zamanda güzel sözle iletişim kurmayı, dili güzelleştirmeyi ihmal edemeyiz. Gönül mimarlarımızdan Yunus Emre’nin ‘Söz ola kese savaşı/ Söz ola kestire başı’ deyişini unutmayın. Anne babanızın hakkından sonra büyüklerinizin hakkını gözetin. Her canlıya saygıyı ihmal etmeyin gençler. Saygınız kadar, gösterdiğiniz sevgi kadar karşılık bulursunuz.” şeklinde konuştu.
“Öz denetimle kendinizi disipline edin”
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Başmüfettişi Macit Altun öğrencilere hitap ederek “Devlet kurumları halka hizmet için var. Bizler işlerin nasıl yürüdüğüne dair görev yürütüyoruz, kontrollerde bulunuyoruz. Fakat asıl olması gereken öz denetimle kişinin kendisini disipline ederek planlı çalışması, hedeflerini belirlemesi ve emin adımlarla yoluna yürümesidir. Aksi durumda telafisi mümkün olmayan israflar ortaya çıkabilir. Başarılı kişilerin hayatına baktığınızda ortada mutlaka planlı bir çalışma vardır. Bir diğer husus da başkasının fikrine önem vermektir.” dedi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum