Mesleki Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Başladı. Son gün 20 Eylül.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Başladı. Son gün 20 Eylül.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Başladı. Son gün 20 Eylül.
07 Eylül 2019 - 21:18 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 21:19

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Başladı. Son gün 20 Eylül.

Mesleki açık öğretim lisesi, sebebi ne olursa olsun herhangi bir nedenle lise okuyamamış, meslek lisesi mezunu olmanın avantajlarından yararlanamamış herkes için yeni bir imkan sağlıyor. Liseden mezun olamamış, halen açık lisede okuyan, ikinci bir lise okumak isteyen herkesin yararlanabileceği mesleki açık öğretim lisesinde, gündüzleri çalışıp haftada 2 yada 3 akşam derse gelerek okumak mümkün.

Temizel Ünlü Meslek Lisesi müdürü Bülent KARADEMİR şöyle söyledi: Okulumuz ilimizde mesleki açık öğretim eğitimlerini iki alanda yürütmektedir. Okulumuzda hem Bilişim Teknolojileri hem de Elektrik Elektronik alanlarında mesleki açık öğretim alanı bulunmakta ve öğrenciler hem bir işte çalışıp hem de meslek lisesi okuyabilme hayalini gerçekleştirmektedirler. Geçtiğimiz yıllarda kendi işinde çalışan ya da okuma fırsatı bulamayan birçok öğrencimiz mesleki açık öğretim okumak için okulumuza başvurarak eğitimlerini tamamladılar. Hem bir meslek lisesi diploması sahibi olmak hemde iş hayatına erken atılmak isteyen herkesi kayıt vaktini kaçırmadan okulumuza bekliyoruz. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler velileri ile birlikte, 18 yaşından büyük öğrenciler kendileri bizzat okulumuza başvurabilir.

Mesleki açık öğretim okuyan öğrenciler örgün meslek lisesi okumuş gibi diploma ve haklara sahip olmaktadır. Son sınıfta işletmelerde beceri stajı yapacak olan öğrenciler bu staj sonrası kendi alanı ile ilgili diplomayı hak edeceklerdir. Ayrıca bu öğrencilere mezun olduklarında örgün öğretimde olduğu gibi Europass (Avrupa Diploma Eki) ve İş yeri açma belgesi de verilmektedir.

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Başvuru Tarihi 21 Ağustos - 20 Eylül 2019

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Mazeret Başvuru Tarihi 21 Eylül 27 Eylül 2019

Belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle İlk Kayıt işlemlerini yaptıramamış öğrenciler için 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında ise Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemleri yapılacaktır.

İlk Kayıt yaptıran öğrencilerin Ders Seçimi işlemleri, Meslekî Açık Öğretim Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinde yapılacak düzenlemelerle ilgili Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Onayı alındıktan sonra başlayacaktır. Ders Seçimi işlemlerinin yapılacağı tarihler belirlendiğinde http://maol.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacaktır.

Kayıt klavuzunu indirmek için  :

İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

http://maol.meb.gov.tr/kitap_kilavuz/2019_2020_1_donem_ilk_kayit_kilavuzu.pdf

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız

http://maol.meb.gov.tr/kitap_kilavuz/2019_2020_1_donem_kayit_yenileme_kilavuzu.pdf

Makam Onayı tıklayınız

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum