Reklam
Reklam

ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ BAĞLANTI YOLU GÖZ DOLDURUYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum Şehir Hastanesi’ne (BEAH) ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla açtığı yeni yol, henüz daha tamamlanmadan tam not aldı.

 ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ BAĞLANTI YOLU GÖZ DOLDURUYOR
08 Eylül 2020 - 18:11

Şehir Hastanesi, Dadaşkent ve Atatürk Üniversitesi kampüsünü birbirine bağlayan 3 kilometre uzunluğundaki yeni ulaşım ağı, mühendislik yönü, taşıdığı nitelik ve konforla göz doldururken, güzergâhtaki aydınlatma ve peyzaj çalışmalarında da sona gelindi. Sadece bin 500 metre uzunluğunda yağmur suyu hattının döşendiği Şehir Hastanesi Yolu için 20 bin tona yakın da nitelikli asfalt malzemesi kullanıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’a kazandırılan yeni ulaşım ağlarının her birisinin ayrı bir önem taşıdığının altını çizerek, “Şehir Hastanesi gibi muazzam bir yatırımın dört bir yanını yeni ulaşım ağlarıyla ördük” dedi.

 

20 BİN TONA YAKIN ASFALT MALZEMESİ KULLANILDI

Başkan Mehmet Sekmen, Şehir Hastanesi-Dadaşkent-Atatürk Üniversitesi bağlantısını sağlayan yeni ulaşım ağıyla ilgili olarak teknik bilgiler de verdi. Avrupa standartlarını bile geride bırakan nitelikleriyle Şehir Hastanesi Yolu’nun başlı başına bir mühendislik harikası olduğunu vurgulayan Sekmen, söz konusu güzergâhta tretuvar hattından yağmur suyu sistemine, yaya kaldırımlarından aydınlatmaya varıncaya kadar her ayrıntıyı düşündüklerini kaydetti. Toplamda 3 kilometre uzunluğundaki Şehir Hastanesi Yolu’nda 8 bin 400 metrekarelik tretuvar çalışması yaptıklarını anlatan Sekmen, güzergâhın asfaltlanmasında ise, 5 bin 760 ton binder, 2 bin 900 ton aşınma tabakası ve 8 bin ton Plentmiks (PMT) malzeme kullanıldığını belirtti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum