Pasinler'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı coşkuyla kutlandı

Pasinler’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.Pasinler’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle saat 09. 00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne...

Pasinler'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı coşkuyla kutlandı
13 Mart 2017 - 10:39

Pasinler’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Pasinler’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle saat 09. 00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, "Pasinler’in düşman işgalinin 99. yılında, İstiklâl mücadelesinin meş’alesini yakan Dadaşlar. Yine aynı tarihi misyonu üstlenecektir. Pasinler’in tarih de taşıdığı değer dün olduğu gibi bugünde devam etmektedir. Pasinler sadece Doğu’nun değil, Anadolu’nun sigortasıdır. Pasinler hem stratejik öneme sahiptir, hem de manevi ağırlığı olan bir ilçedir. Batılı devletlerin Anadolu üzerindeki emellerinin gerçekleşmesine 13 Mart’ta bu toplum İstiklâl mücadelesi vererek engel olmuştur. Kadını, erkeği, genci, ihtiyarı Dadaşlar; yüreklerinde iman ve vatan sevdasıyla düşmanın karşısına çıktılar. Bir ve beraber olmuş Pasinler’in imanlı evlatları önlerine kattığı Rusları ve işbirlikçilerini 13 Mart günü bu topraklardan söküp atmıştır." dedi.

Programda ayrıca İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün erkek ve kız bar ekiplerinin gösterilerinin yanı sıra kickboks grubu tarafından gösteriler sunuldu. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine değinen şiirler ve kompozisyonlar okundu. Dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Tören öğrencilerin ve araçların geçişiyle son buldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum