Reklam
Reklam

Fidan Hibe Başvuruları Başlıyor

Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında 2020 Yılı Sertifikalı Fidan Hibe başvuruları başlıyor.

Fidan Hibe Başvuruları Başlıyor
14 Eylül 2020 - 15:03

Yapılan yazı açıklamada;
"Proje sahasında yer alan ilimiz Merkez ilçesinin kırsal ve dağlık kesimleri ile Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde bağ-bahçe kurulumu yapmak üzere; 
 
- En fazla 7 dekar alanda bağ kurulumu amacıyla Ekşikara cinsi asma fidanı 
- En fazla 10 dekar alanda ceviz bahçesi kurulumu amacıyla Fernor cinsi ceviz fidanı 
- En fazla 10 dekar alanda zeytin bahçesi kurulumu amacıyla Ayvalık veya Gemlik cinsi zeytin fidanı hibe olarak verilecektir.
 
Fidan talepleri için başvurular 15 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olup 02 Ekim 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuruların İl-İlçe Müdürlüklerine şahsen yapılması gerekmektedir. Demonstrasyon bütçesi sınırlı olup, başvuruların fazla olması halinde puanlama kriterleri göz önünde bulundurulacaktır. Fidanların tamamı hibe olarak verilecek ve daha sonra dikimleri kontrol edilecektir.
 
Başvuruda İstenilen Belgeler;
 
a) 2020 Yılına ait ÇKS Belgesi 
b) İkametgâh ve aynı hanede yaşayan bireyler beyan formu 
c) HBS kaydı sorgulama belgesi 
d) Varsa üye olunan çiftçi örgütüne ait belge 
e) Meyve fidanı dikimi yapılacak arazinin tapusu, arazi verasete iştirak tapulu ise en az 10 (on) yıllık muvafakat name, kiralık ise en az 10 (on) yıllık kira sözleşmesi.
 
Pandemi ile mücadele kapsamında kamu kurumlarına HES (Hayat Eve Sığar) kodu girilmesi gerektiğinden; başvuru yapacak olan çiftçilerimizin HES kodunu temin ederek Müdürlüklerimize maske takarak gelmeleri önemle rica olunur. " denildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum