İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Karaman Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan Karaman Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi tarafından İlk toplantı gerçekleştirilerek, başkanlık seçimleri yapıldı.

İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
04 Mart 2019 - 14:04

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan seçimde, Kadın Girişimciler Kurulunun (KGK) yeni dönemdeki Başkanı Ahsen Toktay olurken, Başkan Yardımcılığı'na Şerif Hanım Kızık seçildi. 

KTSO Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, Kadın Girişimciler Kurulunun Koordinatörlüğünü Odanın yürüttüğünü belirterek, “Sivil toplum kuruluşlarında gönüllük esasına dayalı olarak çalışılmaktadır. Oda olarak  kadın girişimcilerimize maddi ve manevi destek vermeye her zaman hazırız. Seçimlerin ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Seçim sürecinde birlik ve beraberliğin ön planda tutulması dolayısıyla Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerine teşekkür etti.      

KGK üyeleri sonucun Karaman iş dünyasına hayırlı olması temennisinde bulundular. Karaman'da kadın girişimciliğin önemini artırarak çalışmalar yapacaklarını belirten Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ahsen Toktay, “Kadınlarımız evin merkezinde olduğu gibi hayatın da merkezindeler. Günümüz dünyasında da hayatımızın en önemli merkezlerinden biri de iş dünyasıdır. Biz kadınlar evde geçirdiğimiz vaktin daha çoğunu işyerlerimizde geçiriyoruz. O zaman Karaman Kadın Girişimciler Kurulu olarak kadın girişimciliğin önemini artırmalıyız. Bizler başta eğitim olmak üzere her alanda kadınlarımızın sayılarını artırmalıyız.” dedi. 
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Ahsen Toktay, konuşmasının devamında; Karaman'da kadın girişimciliğinin özendirilmesi başta olmak üzere çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerde  birlik ve beraberlik içinde güzel işlere imza atacaklarını belirterek, icra komitesinde yer alan kadın girişimcilere teşekkür etti.    

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum