Reklam
Reklam

Kudüs'te ezan yasağına gençlerden protesto

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu Temsilciliği üyeleri, İsrail’in Kudüs’te ezan okunmasını yasaklamasını protesto etti.

03 Mart 2017 - 14:41

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ordu Temsilciliği üyeleri, İsrail’in Kudüs’te ezan okunmasını yasaklamasını protesto etti.

TÜGVA tarafından Ordu Üniversitesi (ODÜ) girişinde gerçekleştirilen protesto gösterisine kalabalık bir topluluk katıldı. TÜGVA Başkanı Ahmet Güler burada yaptığı açıklamada, güçlünün haklı olduğu uluslararası hukuk sistemiyle dünyanın adım adım bir noktaya sürüklendiğine dikkat çekti. Her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrildiğini vurgulayan Güler, Orta Doğu İslam topraklarında her gün ayrı bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çekti.

Güler, “Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken, milyonlarca insan yerlerinden ayrılmak durumunda kalmış, yurtları işgal altına alınmıştır. İnsan aklı ve iz’anıyla dalga geçercesine yeni üretilen bombaların, silahların tatbikatı özgürlük, adalet ve demokrasi gerekçeleriyle masum insanlar üzerinde yapılmaktadır. Müslümanlar hunharca katledildiğinde, topraklarına tecavüz edildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir uluslararası hukuk sistemini ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz” dedi.

Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’te ezan yasağının kabul edilebilir olmadığını kaydeden Güler, şöyle konuştu:

“Filistin 1948 yılından beri adım adım işgal altına alınmıştır. TV’lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde silahlarla hunharca katledilirken bunu yapan işgalci devleti şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslamın ilk kıblesinde dahi ezanın yasaklanması cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. İslam alemini reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve ona teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir. Her attığı hukuksuz, ahlaksız ve alçak adımda Müslümanların sessizliğinden güç alan işgalci şer odaklarına, onların üst aklına sesleniyoruz: Susturmaya çalışsa da yedi alem, bu ümmetin Bilal’leri bitmeyecek. Ve yükselecek göğe her haneden tekbirler yükselecek.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum