Reklam
Reklam

ISRARLA KARAMAN'I İŞARET ETTİ

Türkiye’de “Memleket Hareketini” başlatan ve geçtiğimiz aylarda Karaman’a da gelerek gezi ve esnaf buluşmaları yapan CHP’li Eski Milletvekili ve Memleket Hareketi öncüsü Muharrem İnce

ISRARLA KARAMAN'I İŞARET ETTİ
16 Kasım 2020 - 11:53

Türkiye’de “Memleket Hareketini” başlatan ve geçtiğimiz aylarda Karaman’a da gelerek gezi ve esnaf buluşmaları yapan CHP’li Eski Milletvekili ve Memleket Hareketi öncüsü Muharrem İnce, Karaman ve bölgesi hakkında önerilerini dile getirdi.
Katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, Türkiye’nin öncelikli olarak her şeyden önce Deprem riskini göz önünde bulundurması gerektiğini söyledi. İnce bunun için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek 31 milyon vatandaşın deprem bölgesinde yaşadığını ifade etti.
Son yıllarda kentleşme ve sanayide her şeyin İstanbul ve Marmara Bölgesine sıkıştığını dile getiren İnce, Karaman ve Konya bölgesi arasında 5 milyon kişilik bir kent ve bununla birlikte yeni endüstri ve sanayinin de bu bölgede konuşlanması gerektiğini önerdi.
 
Karaman ve Konya bölgesinin gerek deprem riski gerekse coğrafi koşulları açısından uygun alan olduğunu belirten Muharrem İnce,
 
“Deprem artık ülkemizin milletimizin canını yakıyor, hepimizi üzüyor. Türkiye ve İstanbul'da deprem tehlikesi var. Harcayacak bir paramız varsa depremle ilgili konutların yenilenmesine harcardım. Yeni bir şehir kurulacaksa Konya-Karaman arasına kurardım. Sanayi ruhsatını buraya verirdim. 5 milyon kişilik bir kent kurmamız lazım ve sanayiyi buraya kaydırmamız lazım. Ben önerilerimi söylüyorum.  ”ifadelerini kullandı.
 
CHP’Yİ DÜZELTEMİYORSAK PARTİYİ KURACAĞIZ
Muharrem İnce, diğer yandan 81 ile yapacağı ziyaretlerin ardından Memleket Hareketi'nin partiye dönüşebileceğini belirterek, "Amacımız CHP'yi düzeltebiliyorsak düzeltmek. Düzeltemiyorsak parti kurarız. Millet ne derse ona yapacağız" ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum