Reklam
Reklam

Karaman Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Covid-19 Olası Vaka Polikliniği Açıldı...

Ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden Covid-19 salgınına yönelik hastanemizde hastalarımızı, yakınlarını ve sağlık çalışanlarımızı korumak ve daha iyi hizmet verebilmek için hastalığın görülmeye başladığı ilk andan itibaren çok sayıda önlem alınmış olup, izleyen dönemde de vaka sayılarındaki artışa paralel olarak yeni önlemler alınmaya devam edilmektedir.

Karaman Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Covid-19 Olası Vaka Polikliniği Açıldı...
24 Ağustos 2020 - 13:44

Artan yoğunluk ile birlikte hastalarımızın daha konforlu ve sağlıklı muayene olmaları için hastanemizin mevcut fizik tedavi ünitesi ‘’Covid – 19 Olası Vaka Polikliniği’’ olarak düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile mevcut sayılara ek olarak, 3 aktif poliklinik ve toplam 24 yataklı müşahede salonu, numune alma odaları ve acil müdahale odası oluşturulmuştur. Dışarıdan bağımsız giriş imkânı ile temas ile bulaşın engellenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek bahçede ve bina içinde bekleme salonları oluşturulmuştur. Bu yeni düzenleme ileolası vaka polikliniği kapasitemiz 3 katına çıkartılmıştır. Buraya başvuran veya acil triaj ile yönlendirilen hastalar; poliklinik muayenesi, kan alma, sürüntü alma, müşahede ve acil resüsitasyon hizmetlerini tek merkezden alabileceklerdir.   
Covid – 19 Olası Vaka Polikliniği’ninyapımı aşamasında desteklerini esirgemeyen Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne, Karaman Belediyesine, Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne ve Covid-19 mücadelesinin kahraman savaşçıları olantüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Tüm halkımıza ve bizler için canları pahasına mücadele ederken hastalanan tüm sağlık çalışanlarımıza acil şifalar dileriz.
Hayat Eve Sığar!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum