TÜMSİAD Konya Şubesinden Hollanda'ya kınama

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Şube Başkanı Berdan Aktan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya Hollanda hükümetinin uyguladığı antidemokratik tavrı kınadıklarını söyledi.TÜMSİAD Konya Şube...

TÜMSİAD Konya Şubesinden Hollanda'ya kınama
13 Mart 2017 - 09:46

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Şube Başkanı Berdan Aktan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya Hollanda hükümetinin uyguladığı antidemokratik tavrı kınadıklarını söyledi.

TÜMSİAD Konya Şube Başkanı Berdan Aktan yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin anayasa değişikliği halk oylamasına girdiği bu süreçte önce Avusturya ve Almanya’yla başlayan son olarak Hollanda ile devam eden antidemokratik uygulamalar, Avrupa Birliği’nin ekonomik partneri olan biz Türk İş Dünyasını derin kaygıya düşürmekle beraber ülkemiz ekonomisine katma değer oluşturma konusunda var olan motivasyonumuzu arttırmaktadır. Takınılan tavırların Sayın Bakanımız ve Büyükelçimizin gıyabında Türk Milletine karşı bir saygısızlıktır. Bu tarz yaklaşımları ekonomik işbirliği içinde olduğumuz ülkelere yakışmadığı gibi bizim tarafımızdan en hafif ifadeyle art niyetli olarak görülmektedir” dedi.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde milyonlarca Türk vatandaşının yaşadığının altını çizen Aktan, büyük Türk Milletinin tarihi boyunda yüzlerce kez kendisine karşı alınan tavırları iradesiyle bertaraf ettiğini sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları