Başkan Süleyman Özkan 15 Temmuz gazilerini misafir etti

Kütahya’nın Simav ilçesinde, 15 Temmuz gazileri Şerife Boz ile Mehmet Köse, o gece yaşadıklarını anlattılar.Darbe girişimi gecesi eşinin kamyonuyla boğaz köprüsüne giden Şerife Boz, “15 Temmuz’un o karanlık gecesi çok zor ve çok...

Başkan Süleyman Özkan 15 Temmuz gazilerini misafir etti
20 Mart 2017 - 12:01

Kütahya’nın Simav ilçesinde, 15 Temmuz gazileri Şerife Boz ile Mehmet Köse, o gece yaşadıklarını anlattılar.Darbe girişimi gecesi eşinin kamyonuyla boğaz köprüsüne giden Şerife Boz, “15 Temmuz’un o karanlık gecesi çok zor ve çok kötüydü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, koşup gelen herkes elinden geleni yaptı. Vatan bizim namusumuzdur” dedi.

Katıldığı her etkinlikte aynı duyguları yaşadığını söyleyen Mehmet Köse, kendisinin gazi olmadığını, yalnızca bir fenomen olduğunu, o akşamın asıl kahramanın Ömer Halisdemir olduğunu ifade etti. Köse, “5 dakikanın içinde tankı ele geçirip hainlerin üzerine sürdük. Allah Türk Milletini korudu” değerlendirmesini yaptı.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 15 Temmuz’un kahraman gazileri Şerife Boz ile Mehmet Köse’yi Eynal Kaplıcalarında misafir etti. Özkan, ”15 Temmuz gecesi hainlere geçit vermemek için kendi imkanları ile eşinin ağır vasıta kamyonunu kullanan, vatanı uğruna canını hiçe sayan kahraman gazimiz Şerife Boz bacımız ve ailesi ile, 15 Temmuz gecesi hainlerin kullandığı tankı ele geçirerek onların üzerine süren, kahramanımız Mehmet Köse’yi Simav’da misafir etmekten gurur duyuyorum. Bizi kırmadılar, Simavlı vatandaşlarımıza o dehşet gecesini ve Türk Milletinin tek yürek olduğu anları yaşattılar. Biz büyük ve güçlü bir Milletiz” dedi. (MEİ-EFE)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum