Reklam
Reklam

Esenlik Suriyeli bebeklere 20 bin adet bebek maması dağıttı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından bölgedeki konteyner kette yaşayan 20 bin Suriyeli aileye bebek maması dağıttı.Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Limited Şirketi...

Esenlik Suriyeli bebeklere 20 bin adet bebek maması dağıttı
09 Mart 2017 - 17:01

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından bölgedeki konteyner kette yaşayan 20 bin Suriyeli aileye bebek maması dağıttı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Limited Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz, devletin mazlum halklar için elinden geleni yaptığını ifade etti. Kurum olarak temin ettikleri bebek mamalarını çadır kentte ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere teslim ettiklerini belirten Boyraz, "Bu kardeşlik ve ülfet anlayışını 21. yüzyılda hayata geçiriyoruz. Nasıl ki ülkemiz zorda iken Pakistan’ın yaptığını her daim duygulanarak bahsediyorsak, Türkiye’nin yaptığı iyilikler yarına herkesin torunlarına kadar anlattığı bir kardeşlik olarak tarihe geçecektir. Bu yapılan iyilikleri bir lütuf olarak değil bir görev olarak addediyorum. Bizim başımıza böyle bir musibet gelseydi ben inanıyorum Suriyeli kardeşlerimizde ensar olma görevini yerine getirecekti. Bizde Esenlik olarak devletimizin yapmış olduğu hizmetlerin bir noktasında duruyoruz. Bugün de karınca kararınca bir yardım yaparak bebekler için mama dağıtacağız. Allah yardımlarımızı kabul etsin. Suriye’de yaşanan dramın en kısa zamanda son bulması ve istikrara kavuşması için dua ediyoruz" dedi.

Bebek maması dağıtım programına katılan Malatya Vali Yardımcısı İdris Akça ise, yapılan yardımların çok anlamlı olduğunu belirterek, “Osmanlının devamı Türkiye Cumhuriyeti olarak yine üç kıt’ada mazlum ve mağdur halkın yanında olmaya devam edeceğiz. Biz kendimizi son kale olarak görüyoruz. Biz bu şiarla dini, ırkı ne olursa olsun mağdur olan toplumlara sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bugünde bir nebze küçük çocukların yüzünü güldürmek için bebek maması dağıtacağız. İnşallah bugünleri de atlatacağız’ şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum