Kızılay Malatya Şubesinden Başkan Çakır'a ziyaret

Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın beraberinde bir heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesine kan bağış kampanyasından dolayı teşekkür etti.Kızılay Malatya Şube...

Kızılay Malatya Şubesinden Başkan Çakır'a ziyaret
08 Mart 2017 - 16:21

Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın beraberinde bir heyet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesine kan bağış kampanyasından dolayı teşekkür etti.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan kan bağışında, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın desteğiyle rekor kırıldığını söyledi. Yalçın, “Kızılay Kan Merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde kan bağışında bulunan 672 vatandaşımızın yüzde 38’inin ilk defa Kızılay’ın kan bağışçısı olduğu ortaya çıktı. Bu bizler için normal bağışlardan çok daha öte bir anlam ifade ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla 200 civarında vatandaşımız ilk defa Kızılay’a kan bağışı yaparak, Kızılay’la tanıştı. Bundan sonra da Kızılay’ın kan bağışçısı olarak devam edeceklerine inanıyorum. Kan bağışı kampanyalarına göstermiş olduğu duyarlılıktan ve ev sahipliğinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bütün ekip arkadaşlarına Kızılay adına şükranlarımızı sunmak amacıyla buraya geldik. Belediye Başkanımız bu konularda çok duyarlı" diye konuştu.

“Kızılay’ın yeri çok farklı”

Büyükşehir Belediyesi olarak, Sivil Toplum Kuruluşları ile yakın ilişki içerisinde olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Sivil Toplum kuruluşları içerisinde Kızılay’ın yeri tabi ki çok farklı. Kızılay kurulduğu günden itibaren ortaya koymuş olduğu performansla sadece ülkemizde değil, dünyanın her noktasında var olan, ülkemizin gurur kaynağı olan bir kuruluş. Sizlerin burada aktif olması bizleri son derece memnun ediyor. Yapmış olduğunuz gayretli çalışmalarınız ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarıyla ilimizin ülke genelinde önemli bir yerde olduğunu düşünüyorum. Düzenlediğiniz kan bağışı kampanyası, birçok kurumumuzun destek verdiği çok güzel bir kampanya oldu. 672 ünite kan bağışının yapılmasıyla güzel bir rekor gerçekleşmiş oldu” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kızılay Kan Merkezi Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bir tablo hediye etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum