Reklam
Reklam

Alaşehir'de engellilere büyük kolaylık

Alaşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlamında uyguladığı birçok projeyle engellilerin hayatını kolaylaştırıyor.Engellilerle ilgili teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak çok sayıda projeyi hayata geçiren ve en zor günlerinde engellilerin...

Alaşehir'de engellilere büyük kolaylık
23 Mart 2017 - 12:07

Alaşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlamında uyguladığı birçok projeyle engellilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Engellilerle ilgili teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak çok sayıda projeyi hayata geçiren ve en zor günlerinde engellilerin hayata tutunmalarını sağlayan Alaşehir Belediyesi, asansörlü araçlarla engellileri evlerinden alarak, tedavi gördükleri sağlık kuruluşlarına ücretsiz olarak götürüp getiriyor. Engelli vatandaşlar, Engelliler Merkezine gidip gelmede de yine asansörlü araçlardan yararlanıyor. Alaşehir Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı asansörlü engelli aracı şubat ayında 2 bin kilometre yol yaparak 50’den fazla engelli vatandaşa hizmet vererek engellilerin ulaşımlarını gerçekleştirdi.

Korunması gerekenin engelliler olmadığını engelli hakları olduğunu kaydeden Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Engelli insanlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Belediye hizmetlerini planlarken engelli vatandaşlarımızı, dostlarımızı düşündük. Yollarımızı, kaldırımları engellilerimizin kullanabileceği şekilde düzenledik. Engelli aracı, engelli araç şarj istasyonları, taşıma aracı, bizim zamanımızda hizmete girmiştir. Her zaman şunu ifade ediyoruz; engelleri beraber aşabiliriz. Hepimizin engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız. Korunması gereken engelliler değil, engellilerin haklarıdır.” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum